Menu strony

Jakiego rodzaju czynności mogłyby wchodzić w zasięg usługi pod nazwą obsługa prawnicza spółek?

Prowadzenie dowolnej spółki powinno odbywać się w granicach obowiązującej litery prawa, jednak aby to zagwarantować, potrzebna jest w wielu przypadkach pomoc prawnika.


Jego kancelaria prawnicza może zagwarantować m.in. doraźną lub cykliczną obsługę prawną wielu firm.


regał na dokumenty biurowe


obsługa prawna


Tego typu prawnik mógłby pomóc w tego typu wypadkach jak przykładowo opracowanie dokumentacji korporacyjnej spółki (zobacz przekształcanie spółki), przeprowadzanie kompleksowej analizy sytuacji prawnej spółki czy przykładowo doradztwo prawne w zakresie rozwiązywania oraz usuwania jednostek przemysłowych. Kwestia wynagrodzenia za poradę prawną jest omawiana indywidualnie na podstawie jasno określonych zasad jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Od jej postaci uzależniony jest również sposób rozliczania się z danym interesantem. Funkcjonuje zatem stawka godzinowa i wynagrodzenie zryczałtowane. W co poniektórych wypadkach możliwe jest też wynagrodzenie zależne od rezultatu prac (tzw. success fee).


decyzja


Tego typu obsługa prawna firm to niezastąpiona pomoc w wypadku nowych inwestycji np. budowlanych bądź w wypadku spraw związanych z obsługą pracowników. W niektórych wypadkach taki zespół adwokatów może pomóc w sprawach niejasności powiązanych z np. organami administracji państwowej. Propozycja tego typu kancelarii skierowana jest do dużych korporacji oraz małych oraz średnich zakładów sektora prywatnego. Odbiorcami tego typu kancelarii mogą również zostać instytucje państwowe i przykładowo aktorzy czy politycy.


Sprawdź też

Oferty dla ludzi, którzy pragną skorzystać z usług notariusza

kredyt - malowidło
W obecnych czasach usługi notarialne są bardzo powszechne i udostępniane na atrakcyjnych warunkach. Cieszą się one zainteresowaniem wśród przeróżnych klientów, w tym między innymi wśród posiadaczy nieruchomości, którym zależy na ich przepisaniu.


Należałoby skorzystać z tego typu oferty nawet jeżeli pragniemy posiadać profesjonalnie przygotowaną umowę lub innego rodzaju pismo. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o dużym znaczeniu, prawidłowo jest poznać zdanie mecenasa.
19-05-16 07:24:01