Menu strony

Zawartość regulaminu dopasowana do specyfiki aktywności

Jedną z największych zalet serwisów i sklepów internetowych jest ich wygoda, a także sposobność dokonania zakupów w sposób prędki i łatwy, ale przed wszystkim pewny.
Do podstawowych elementów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, oraz wysokość sprzedaży produktów, bądź usług za pomocą strony internetowej ma rzetelnie opracowany i dostosowany do specyfiki konkretnej działalności regulamin serwisu internetowego. Zobowiązanie posiadania statutu wypływa ze stosownej ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zawartość regulaminu musi być dostosowane do specyfiki aktywności, profesjonalnie wykonana. Regulamin formuje prawa i zobowiązania stron zawartej na jego podłożu umowy.


regulamin serwisu internetowego
Statut serwisu internetowego to wzorzec umowy, bezapelacyjnie powinno się go umieścić na własnej stronie przed zaczęciem zawierania umów z klientami. Jeżeli bowiem nabywca nie będzie mógł wcześniej zapoznać się z jego tekstem, nie wolno się na niego powołać.


Sprawdź też

Zarządzanie esklepem. Sprawdzone tipy

internetowy sklep
Niezłym pomysłem na własny biznes jest otwarcie sklepu internetowego. To coraz częstsza forma sprzedaży w wirtualnym świecie. Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad tym, co i komu chcemy oferować. Kolejnym krokiem jest zadecydowanie o tym, jak będzie wyglądać nasza strona. O ile sami nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie projektowania stron internetowych dobry rozwiązaniem jest zlecić zlecić to zadanie specjalistom.


Prawo (sprawdź) IT chroni prawa własności intelektualnej w tej specjalności (poznaj na stronie prawo nowych technologii). Są to znaki towarowe, wzory przemysłowe, prawo - efektywna Kancelaria Prawna w Lubinie - autorskie, obszary internetowe. Statut portalu, albo sklepu internetowego stworzony dla poszczególnego podmiotu jest zabezpieczony prawami autorskimi. Twórca regulaminu umieszcza w nim nie tylko takie postanowienia, które realizują jego interesy, lecz także takie, które wymagane są ze względu na przedmiot nim objęty.
Z owego względu, tak ważne jest, by postanowienia regulaminów portali internetowych odpowiadały przede wszystkim prawu i właściwym zwyczajom, również nie były sprzeczne z interesami konsumenta - pełen raport o regulaminach sklepów online.
18-08-02 07:24:03