Menu strony

Domowe i firmowe finanse

Nasze dochody nie wzrastają, a bezustannie pojawiają się nowe wydatki. W jaki sposób zatem zachować równowagę finansową przez cały rok? To realne, pod warunkiem że ustalimy rozsądny plan działania i nie zabraknie nam konsekwencji.

karty kredytowe
Początek lata sprzyja podejmowaniu zobowiązań i zamiarów – także tych o charakterze finansowym.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, to zobacz też ten udostępniony w tym miejscu wpis - on również będzie godny uwagi!

Z zasady z optymizmem patrzymy wtenczas w przyszłość i snujemy śmiałe plany zakupów, renowacji albo wyjazdów. Śmiało obiecujemy sobie, iż poczniemy oszczędzać lub inwestować. Następne tygodnie bezlitośnie weryfikują nasze zamierzenia: portfel przez wakacje schudł przeciwnie do pliku rachunków do uiszczenia. Do tego na każdym kroku kuszą nas wyprzedaże jak też sklepowe superokazje, którym nie zawsze potrafimy a także pragniemy się oprzeć.

W zarządzaniu domowym budżetem dobra będzie stara a także sprawdzona metoda notowania wszystkich dostępnych środków jak też koniecznych wydatków. Najgorszą rzeczą, którą możemy uczynić – tak dla naszych kapitałów, jak także nastroju – to zapomnieć o noworocznych postanowieniach i poddać się falom kolejnych wydatków.

finanse
Niezależnie, czy określiliśmy sobie jakieś zamierzenia na ten rok, czy nie, spożytkujmy pierwsze tygodnie na to, by gruntownie przyjrzeć się budżetowi. Jeżeli sytuacja nie jest najlepsza możemy wziąć pod uwagę kredyty konsolidacyjne - .

Spiszmy na karteczce albo w komputerze wszelakie środki, jakimi będziemy rozporządzać: pensja plus inne pewne środki utrzymania, a później czekające nas opłaty sztywne, tj. czynsz, raty a także kwoty, jakie trzeba przeznaczyć na życie: jadło, środki czystości, komunikacja, koszty utrzymania samochodu oraz inne wydatki, jakie z pewnością nas nie ominą. W ów sposób zorientujemy się, czy będziemy dysponować nadmiarem – wolną kwotą, jaką można przeznaczyć na inne cele. Jeśli posiadamy dziurę w budżecie, pozostaje nam pożyczka Vivus (odkryj więcej) - .
20-10-16 07:51:05