Menu strony

Największe spółki notowane na polskiej giełdzie - poznaj najświeższe informacje

Giełda papierów wartościowych jest bez najmniejszych wątpliwości czymś, co od bardzo dawna wzbudza naprawdę bardzo duże emocje. Nie brakuje osób, które stawiają na granie właśnie na giełdzie. Jest to spore ryzyko, ale również bardzo duża szansa na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Na działającej na polskim rynku giełdzie papierów wartościowych notowanych jest mnóstwo spółek. Do tych największych z całą pewnością zalicza się PGNIG oraz JSW.

PGNIG, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to największa spółka, która w naszym kraju zajmuje się wydobywaniem nie tylko gazu, ale również węgla.

Warty polecenia wpis? Jeśli tak uważasz, sprawdź inne tego rodzaju artykuły na analizowany temat - bez grymaszenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (http://ehydrogaz.pl/szafki-gazowe,cp1,pl.html).

Akcje PGNIG mają nadzwyczaj dobre notowania. To właśnie z tego powodu akcje PGNIG cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to spółka, której historia zaczęła się w toku 1976. To właśnie w tym roku powstało Zjednoczone Górnictwo Naftowe i Gazownicze. Już jednak 1 września 1982 roku podjęto decyzję o jego przekształceniu w Przedsiębiorstwo Państwowe PGNIG.

Sprawdź też

Jak zmienić dostawcę gazu

gaz
Obecnie mamy wolny wybór w wielu sprawach. Z tego powodu również w kwestii dostawy gazu ziemnego możemy wybierać. Obecnie jest kilka firm będących dostawcy gazu ziemnego i możemy pośród nich wybrać. Jednak trzeba pamiętać, że warto sprawdzić dostawcę zanim podpisze się z kimkolwiek umowę. Prawda jest taka, że jest wielu oszustów, którzy chcą wyłudzić o nas pieniądze. Dostawcy gazu ziemnego posiadają różnego typu promocje. Brzmi dziwnie?


notowania na giełdzie
Wyróżniało się ono wielozakładową strukturą. W roku 1996 zakład ten został przekształcony kolejny raz – tym razem przyznano mu właśnie charakter spółki akcyjnej. Spółka tworzona jest wówczas przez sześć zakładów gazowniczych o charakterze okręgowym. Swoje siedziby posiadają one w największych polskich miastach, między innymi w Gdańsku, Tarnowie oraz Poznaniu. Kolejne lata przyniosły następne zmiany w budowie spółki. Na giełdzie papierów wartościowych PGNIG pojawiło się w roku 2005. Od tamtego czasu akcje PGNIG cieszą się wielkim zainteresowaniem osób inwestujących na giełdzie - informacje. Interesującym jest fakt, że spółka zaliczyła zadziwiająco udany debiut na giełdzie. Zaliczyła bowiem naprawdę duży wzrost notowania od razu pierwszego dnia obecności. Znaczenie PGNIG dla mieszkańców Polski jest naprawdę ogromne. To bowiem właśnie ta spółka zakładanie spółki z o.o akcyjna gwarantuje nam dostarczenie gazu do domów. Nawet jeżeli nie ogrzewamy domu przy pomocy pieca gazowego, to właśnie na gaz działa znaczna część znajdujących się w kuchniach kuchenek.

Następną spółką notowaną na działającej w Polsce giełdzie jest JSW, czyli Jastrzębska Spółka Węglowa. Akcje JSW również cieszą się dużym zainteresowaniem. Akcje JSW tworzą między innymi tak zwany indeks WIG20 - . W lipcu 2012 roku akcje JSW zaczęły tworzyć także Respect Index, co doskonale obrazuje jak wielką rolę odgrywają i jak wielkie znaczenie jest im przypisywane. Jastrzębska Spółka Węglowa jest aktualnie w Polsce najbardziej znaczącym producentem węgla koksowego, który charakteryzuje się doskonałą jakością. Teren, z którego Jastrzębska Spółka Węglowa wydobywa węgiel położony jest na terenie Górnego Śląska, a więc w tym regionie Polski, który świetnie znany jest z górnictwa. JSW zajmuje się głównie wydobywaniem, a następnie sprzedażą węgla kamiennego. Przeznaczony jest on przede wszystkim do zaspokojenia potrzeb energetycznych Polaków.
21-10-21 09:09:09