Menu strony

Jak się zachować na wypadek stłuczki drogowej? Które dane sprawcy będą nam potrzebne? Gdzie zgłasza się szkodę?

Wypadki na drogach to niestety codzienność. Pomimo że jest jakby bezpieczniej, aniżeli jeszcze parę lat temu, to i tak stale słychać o niebezpiecznych wypadkach. Co zrobić, jeśli zdarzy się uczestniczyć w jednym z takich zdarzeń? W jaki sposób starać się o wypłatę odszkodowania?


Takie stłuczki albo kolizje na drogach za każdym razem wiążą się z dużym stresem.
Nawet jeśli nie my jesteśmy sprawcami tego typu kolizji, to i tak musimy zadbać o parę spraw. O odszkodowanie powypadkowe z ubezpieczenia OC możemy się starać, jeśli jesteśmy poszkodowani w wypadku. Jeśli miała miejsce mała stłuczka i nikomu nic się nie stało to musimy pamiętać o uzupełnieniu ważnych dokumentów. Od naszego ubezpieczyciela z reguły dostajemy druki, które wypełniamy na wypadek ewentualnej stłuczki na drodze. Należy w nich jasno opisać kto jest sprawcą kolizji. Gdy ktoś nie poczuwa się do winy, to trzeba zadzwonić po policję drogową.


Business meeting


zdrowie


radca prawny


Pamiętajmy o zapisaniu danych kierowcy, łącznie z adresem oraz numerem dowodu.

Jeśli chcesz przekazać komuś informacje na prezentowany wątek, to wejdź na link i poczytaj szczegóły (https://kancelariapodgorska.pl/oferta/postepowanie-wieczystoksiegowe/) dotyczące tego problemu - zapewne go zaciekawią.

Przydatny będzie również numer rejestracji samochodu oraz numer polisy ubezpieczeniowej. Należy także spisać dobrze wszystkie okoliczności zdarzenia. Szkodę należy zgłosić ubezpieczycielowi sprawcy stłuczki. Gdy potrzebna nam bezpłatna pomoc prawna, bo nie jesteśmy pewni niektórych kwestii, to należy wiedzieć, iż wiele firm ma w ofercie takie usługi. Warto sprawdzić jak wyglądają możliwości oraz skorzystać z takiej opcji w miarę potrzeby.
Oczywiście możemy liczyć, iż taka sytuacja nigdy nam się nie przytrafi, natomiast lepiej się przygotować oraz wiedzieć, jak się zachować.
21-01-06 07:51:06