Menu strony

Świat bez regulacji pogrążyłby się w chaosie, ale nie tylko. Taki stan miałby daleko idące, gorsze skutki

Jak mogłoby wyglądać nasze życie, jakbyśmy wszystko odbierali| „na oko”? To oznacza, że nie byłoby jakichkolwiek liczników i pomiarów, które mówią nam o konkretnych wartościach, ale zamiast tego moglibyśmy przypuszczać, jaka jest wartość. Dla jednych być może brzmi to zachęcająco, szczególnie dla tych, którzy nie lubią „bawić” się w żadne pomiary. Dla pozostałych jednakże będzie to okoliczność dość kiepska, ponieważ jak nie można czegoś zmierzyć, to trochę jak byśmy chodzili po górach bez mapy i kompasu, albo jechali po obcym terenie bez świadomości, gdzie właściwie się znajdujemy.


przyrządy pomiarowe
Co prawda, brzmi to trochę jak ciekawa przygoda, lecz czy chcielibyśmy być w takiej sytuacji. Z pewnością taki film ciekawie by się oglądało lub słuchało takiej opowieści, ale samemu być w tarapatach, to trochę kiepsko. Niemniej, w wielu dziedzinach życia nie może się obyć bez odpowiednich reguł, które kształtują daną rzeczywistość. Jako że ciężko się chodzi po lesie bez mapy, to tym bardziej ciężko zdobyć czytelne rezultaty przykładowo zużywa wody czy prądu.


Stąd też każdy dom (zobacz projekty domów) wyposażony jest w urządzenia do pomiaru wody, czyli wodomierze - . Tak samo pojawia się w innych obszarach, i nie jest to tak naprawdę widzimisię pewnych osób. Z jednej strony zyskujemy gotowy wynik, z innej zaś odpowiednie instytucje, które świadczą dla nas usługę, mogą zorientować się przykładowo w zużyciu wody lub prądu. Ktoś może przyznać, że najbardziej korzystnie by było, gdyby nie było żadnych pomiarów, a wszystkie dobra byłyby osiągalne dla wszystkich i w nieograniczonych ilościach. No tak, ale wtedy chyba
wodomierz
błyskawicznie byśmy się wyludnili, bo stracilibyśmy niezbędne substancje i materiały do życia.

Gdy poznasz już informacje na przedstawiany wątek, to polecam przeczytać także inne wpisy na ten temat - one również będą zajmujące.

I tak to właściwie następuje, przykładowo w sytuacji wycinki drzew w lasach. Te nie objęte żadną kontrolą praktyki wymknęły się spod kontroli i są bardzo niekorzystne dla całej ludzkości.

Tak więc jeśli mówimy o regulacjach i pomiarach, to z jednej strony możemy się denerwować na pełną kontrolę, z innej zaś strony bez tego typu praktyk trudno byłoby kontrolować wszystko. Muszą o tym pamiętać zwłaszcza najbardziej aktywni krytykanci, którzy są zdania, iż wszystkie takie praktyki mają służyć tylko temu, ażeby ograniczyć wolność. To oczywista nieprawda i można polemizować z tak postawioną problematyką na wiele sposobów.
19-04-12 07:42:02