Menu strony

Kiedy sam zatrudniający może przeprowadzać szkolenia BHP?

Pracownik w dowolnej firmie musi przejść takie szkolenie, aby wiedział jak bezproblemowo oraz prawidłowo wykonywać swoją pracę. Do organizacji tych szkoleń zobowiązany jest pracodawca i powinien je powtarzać co jakiś okres, aby utrwalić wiedzę z wymaganej dziedziny.


Tego typu przeszkolenie to kurs BHP, którego częstotliwość przeprowadzania jest zależna od zajmowanego stanowiska.
halley, aktuariusze, rezerwy24


Ci pracownicy, którzy zajmują robotnicze stanowiska i wykonują szczególnie niebezpieczne zadania, muszą tego typu szkolenia odbywać co rok. Zwłaszcza jeżeli działalność jest szczególnie groźna dla zdrowia np.

Nie jesteś pewien odnośnie tamtego zagadnienia? Najlepiej sprawdź informacje (http://www.franklincovey.pl/budowanie-zespolu/) opublikowane dokładnie na tej stronie. Wszystko było dokładnie opisane.

praca na wysokości. Raz na trzy lata kurs powinni odbyć robotnicy zajmujący etaty robotnicze nie wykonujący groźnych czynności. Sam pracodawca także musi zaliczyć tego typu szkolenie. Jego kurs ważny jest przez 5 lat. Tak samo ważny kurs jest dla osób, które zarządzają pracownikami, a w szczególności mistrzów oraz brygadzistów. Raz na 6 lat kurs powinni przejść pracownicy biurowo-administracyjni.


Zwierzchnik posiada obowiązek powołać w obrębie firmy osoby do udzielania pierwszej pomocy oraz do przeprowadzania czynności w zakresie ewakuowania członków personelu i zwalczania pożarów. Kiedy pracodawca zatrudnia jedynie pracowników małoletnich lub z niepełnosprawnością, działania z przedziału zwalczania pożarów i udzielania pierwszej pomocy mógłby przeprowadzać sam.

Zaintrygował Cię nasz wpis? W takim razie kliknij w link referencyjny (https://www.winski.pl/) i ciesz się następnymi tekstami. W razie jakichkolwiek wahań - zwróć się do nas.

Przepisy nie mówią konkretnie zakresu szkolenia, jakie powinny odbyć osoby wyznaczone do udzielania pierwszej pomocy oraz do wykonywania działań z zakresu ewakuacji członków personelu i zwalczania pożarów. Takie kursy mogłyby zostać aktualizowane w granicach zwykłych kursów BHP. Osoby, jakie wyznaczone są do wykonywania zadań w zakresie ewakuacji oraz ochrony przeciwpożarowej nie muszą mieć specjalistycznych kwalifikacji w takiej dziedzinie.
Powinni mieć tylko ukończone przeszkolenie BHP zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy. Pracodawca musi zatroszczyć się o to, aby szkolenie było przygotowane w zgodzie ze stanowiskami występującymi w firmie.
19-09-24 07:30:03