Menu strony

Podatek w umowie o dzieło, sprzedaż wysyłkowa oraz potrącenie vat od paliwa - przydatne porady

Umowa o dzieło nie jest oskładkowana, nie powinno się więc odprowadzać składek na ubezpieczenie zdrowotne albo społeczne. Jednakże konieczne jest odprowadzanie od tego rodzaju umowy podatku.

Zysk, otrzymywany na umowie o dzieło, jest opodatkowany na zasadach ogólnych, czyli wiąże podatek od ludzi fizycznych. Jeżeli wiąże nas umowa o dzieło podatek zawsze musi być odprowadzany, niemniej jednak jego wysokość jest zależna od różnych elementów, w szczególności od wielkości wynagrodzenia oraz od konfiguracji stron. Powinno dokładnie zorientować się, jaki podatek należy odprowadzić od zawartej umowy o dzieło, aby następnie móc dobrze rozliczyć się z urzędem skarbowym. Sprawdź więcej o umowa o dzieło podatek.

Sprzedaż wysyłkowa cieszy się dziś sporą popularnością. W większości wypadków odbywa się ona za sprawą Internetu. Wiele osób ochoczo korzysta z ofert sklepów online, bowiem zakupy w Internecie są łatwe, prędkie oraz niezwykle komfortowe.


Sprawdź też

Jak kupować i sprzedawać przez Internet

internet
W dobie internetu i ograniczonego czasu coraz częściej kupujemy w sieci. ułatwiamy sobie życie poprzez sprzedaż internetową. Dzięki zakupom przez Internet jesteśmy w stanie nabyć cały potrzebny nam asortyment.

Obliczenia rachunkowe
Rzecz jasna przedsiębiorcy winni dobrze rozliczyć dochody otrzymywane ze sprzedaży wysyłkowej, muszą także w stosownym czasie wystawiać faktury. Zgodnie z bieżącymi przepisami podatkowymi, przedsiębiorca posiada czas na wystawienie faktury do 15go dnia miesiąca (po jakim nastała sprzedaż towarów lub zaświadczanie usług). Jeżeli chcesz przeczytać więcej sprawdź stronę cenabiznesu.pl/-przy-sprzedazy-wysylkowej-za-granice-wystaw-faktureużbowych. Nierzadko używa się swojego samochodu zarówno do celów prywatnych, jak również firmowych. Od lipca 2015 roku przypuszczalne jest odliczenie vat od paliwa. Jeżeli używamy samochodu wyłącznie do celów służbowych, przysługuje nam odliczenie w wysokości 100%. Jeżeli zaś używamy samochodu i do celów służbowych oraz do prywatnych, wtedy możemy odliczyć 50% naliczonego VAT. Przed 1 lipca 2015 nie istniała sposobność odliczenia VAT, bez względu na to, w jaki sposób był używany wóz. Więcej zajdziesz na stronie Teraz zdołamy to zrobić bez żadnego problemu.
cenabiznesu.pl
19-10-17 14:10:10