Menu strony

Na co zwracać uwagę w trakcie wyboru najbardziej optymalnego biura rachunkowego? Co jest w tej sprawie najistotniejsze?

Wybór najbardziej profesjonalnego biura rachunkowego do obsługi firmy to dość trudne zadanie. Od takiego wyboru faktycznie zależy naprawdę dużo, przede wszystkim fachowe i bezproblemowe rozliczanie z urzędem skarbowym. Określone błędy w takich rozliczeniach są w stanie więc mieć dość znaczne następstwa.


e-faktura
Gdy decydujemy się na biuro rachunkowe do obsługi prawnej własnej firmy powinniśmy pamiętać o wielu obowiązkowych kwestiach. Właściwie najbardziej ważną rzeczą jest sprawdzenie czy takie biuro ma certyfikat księgowy Ministra Finansów. Przekonajmy się czy takiego typu dokument jest aktualny i na pewno wystawił go Minister Finansów. Kolejną ważną kwestią jest przekonanie się, czy takie biuro posiada istotną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Zakupienie takiej polisy przez biuro rachunkowe jest zabezpieczeniem przed popełnieniem konkretnych błędów, świadczy również o tym, iż prowadzący biuro traktują swoją prace oraz klientów naprawdę poważne, ponieważ zakup tego typu polisy nie jest zbyt tanie.

Trzeba również pamiętać, ażeby poszukiwać biura dość blisko miejsca zamieszkania czy siedziby firmy, gdyż to dosyć mocno ułatwia współpracę. Niby mamy internet, jesteśmy w stanie kontaktować się telefonicznie, ale zawsze łatwiej jak tego rodzaju biuro jest bliżej. Tak więc jak mieszkamy w Zawierciu, to na pewno wybierzmy biuro rachunkowe Zawiercie, ponieważ dzięki temu będziemy mieć bardziej blisko, jak konieczna jest bardzo szybka pomoc. Należy także zobaczyć, czy biuro rachunkowe objęło ubezpieczeniem także czynności, które nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu, np. rozliczenia z ZUS, prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów. W tego rodzaju czynnościach także mogą wystąpić błędy, za jakie mamy prawo www.ksiegowi-doradcy.pl wania.


księgowy
Pamiętajmy jednakże, że za błędy księgowe to klient ponosi odpowiedzialność przed skarbówką, później jednak przysługuje mu prawo do ewentualnego odszkodowania. Biuro rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe swojego klienta wobec fiskusa. I nie jest ważne jaka jest treść umowy, którą umowę zawrzemy z biurem, ponieważ jako podatnicy sami musimy odpowiadać za swoje podatki - czytaj o doradztwie podatkowym. Żeby wybrać jak najlepiej pamiętajmy o tym, co wspomnieliśmy wcześniej, co oznacza biuro księgowe Zawiercie będzie najbardziej właściwe.

18-07-11 22:08:01