Menu strony

Etat w krajach Unii Europejskiej, alternatywą dla krajowego bezrobocia.

Bezrobocie w Polsce obniża się, jednak wciąż ciężko wielu osobom poszukać dobrą pracę o satysfakcjonujących wynagrodzeniach. Rozwiązaniem dla wielu rodaków jest wyjazd, nawet przejściowy, do pracy za granicę. Od momentu wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej i otwarcia rynków pracy dla Polaków, zagraniczne wyjazdy do pracy, stały się łatwe. Będąc obywatelami UE możemy bez przeszkód skorzystać z szerokiej oferty zatrudnienia w UE. Dobrą informacją jest także to, że nie potrzebujemy zezwolenie o zatrudnienie.

praca
Wystarczy dobrze zaznajomić się ze stroną oficjalną dotyczącą między innymi polisy zdrowotnej, czy ewidencji w urzędzie fiskalnym. Ta mądrość istotnie usprawni zagraniczny pobyt i sprawi, że początkowe dni przebiegną bez zbędnych trudności i nieprzyjemnych konsekwencji.

Poszukując dobrze płatnej oraz trwałej posady w państwach UE należy przed wszystkim posługiwać się językiem określonego państwa na poziomie minimum podstawowym oraz posiadać wszystkie dokumenty potwierdzające wykształcenie a także świadectwa pracy oraz referencje od poprzednich pracodawców. Do pracy w Niemczech, najbardziej poszukiwane są osoby, które mają adekwatne kwalifikacje i praktykę zawodową. Zatrudnienie w Niemczech to również koszty rozłąki z rodziną i przyjaciółmi. Dowiedz się więcej o pracy w Niemczech: aby zachęcić swoją propozycją zainteresowanych, wabią coraz nowszymi pomysłami. Zapewniają przybyszom lokum, szkolenia i korzystne wynagrodzenie - zobacz oferty z zakwaterowaniem na Jober. Intratnym atrybutem zalegalizowanej pracy za granicą, jest uzyskanie przywileju do wszelkiego rodzaju usług zdrowotnych. Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, są ustawowo objęci ochroną przez system gwarancji społecznych. Dzięki odprowadzaniu składek rodacy za granicami powinni korzystać na przykład ze świadczeń rodzinnych. Dzisiaj w Niemczech poszukiwana jest kadra wysoko wyspecjalizowanych osób, głównie z branży informatycznej i techników. Szybko znajdą pracę również pracownicy medyczni, osoby do opieki osób w podeszłym wieku, chorych, samotnych. Przeciwnie zaś w Austrii. Tu najchętniej przyjmą do pracy osoby mające zawód: barmana, mistrza sztuki kulinarnej, sprzedawcy, pokojówki, magazyniera, elektryka.


Sprawdź też

Pomoc w poszukiwaniu pracy

W czasach obecnego kryzysu finansowego trudno zdecydować się jak najpewniej zadbać o swoją przyszłość, a także o dobrą pracę, która zapewni każdemu duże zarobki. Samotne poszukiwanie zatrudnienia mogą w większości wypadków spędzić sen z powiek i przywieźć wiele osób na skraj depresji. Nacisk na znalezienie pracy jest bowiem w społeczeństwie nadzwyczaj duży, co może niestety przekładać się choćby na pewne problemy z samopoczuciem albo nawet powodować stany depresyjne.
18-08-02 09:18:02