Menu strony

Szkolenia jako świeża branża na rynku – pieniądze i metody ich zarabiania.

Dzisiejszy rynek szkoleń bardzo intensywnie się rozbudowuje, w krótkim czasie może zostać jedną z wiodących gałęzi biznesu. Kursy zawierają w sobie różne dziedziny wiedzy i umiejętności od przygotowywania posiłków po złożone analizy statystyczne, istotną jego częścią są też szkolenia z negocjacji oraz zarządzania projektami. Przeanalizujmy te ostatnie.

certyfikat
Jednym z rodzajów zarządzania projektami jest PRINCE2, czyli Projects In Controlled Environments, to metodyka zarządzania i kierowania projektami różnego typu i wielkości. Można ją stosować zarówno w wielkich międzynarodowych korporacjach jak i w niewielkich przedsiębiorstwach. Najpierw był to zbiór najbardziej skutecznych praktyk, czy tez procedur do zarządzania projektami informatycznymi (powstał w Zjednoczonym Królestwie, co ciekawe prawa do niego ma właśnie Korona Brytyjska), nieco później metodyka ta przeniosła się poza sferę IT. Sam PRINCE2 - moje źródła opublikowano w 1996 i od od tego czasu jest stosowany i rozwijany w różnych krajach/ PRINCE2 umożliwia podział (sprawdzony adwokat od podziału majątku: http://kancelaria-cpr.pl/oferta/podzial-majatku/) projektu na mniejsze i łatwiejsze do zarządzania części. Obecnie jest stosowany coraz szerzej na gruncie polskim. Projekt zgodny z PRINCE2 musi zawierać najmniej dwa etapy zarządcze: inicjowanie projektu i realizację projektu. Metodyka ta skupia się na biznesowych aspektach projektu, daje możliwość skutecznego zamknięcia projektu w określonym czasie. PRINCE2 gwarantuje wysoki standard wypracowanych celów i umożliwia zachowania kontroli nad ogółem projektu. Jest to jeden z lepszych standardów dla organizacji biznesu, niemniej jego zastosowanie jest bardzo czasochłonne, stąd potrzeba zaangażowania człowieka, a najlepiej firmy, która przeszkoli członków teamu w tematyce PRINCE2.


Sprawdź też

Na jakich imprezach sprawdzi się pokaz iluzji? Dlaczego trzeba szukać bardzo dobrego specjalisty?

iluzjonista warszawa
Często zdarzają się okazje, gdzie chcielibyśmy w trochę inny aniżeli standardowy sposób świętować. Każdy posiada na to swój przepis, natomiast są również pomysły, jakie sprawdzają się zawsze, dlatego właśnie są dość modne.

prince2
Szkolenia są najczęściej prowadzone przez osoby dobrze zorientowane w temacie i skuteczne, jednak, jak i przy innego rodzaju współpracy biznesowej, warto sprawdzić referencje danej firmy. Szkolenia z negocjacji są pod tym względem bardziej złożone. Negocjacji może uczyć każdy, dlatego, należy zwrócić tu szczególną uwagę na poziom wykształcenia, kompetencje i doświadczenie osoby, która zachwala swoje usługi. Kursy z negocjacji najlepiej kupować u doświadczonych firm szkoleniowych specjalizujących się w tematyce biznesowej, najlepiej, by prowadzący nauczanie mieli doświadczenie w pracy z klientem korporacyjnym np. psychologowie biznesu. Przed podpisaniem umowy warto umówić się na wstępny pokaz szkolenia (np. na ), a przede wszystkim należy poznać jego tematykę przed złożeniem podpisów. Co więcej warto wziąć udział w ćwiczeniach przeprowadzanych dla pracowników (nawet w roli egzaminatora), by sprawdzić poziom merytoryczny i poziom zaangażowania danej firmy.

Rynek kursów będzie stale rósł, bo zawsze będą istnieć ludzie, którzy będą chcieli się uczyć. Zawsze jednak pozostanie pytanie o kompetencje nauczycieli, dlatego warto zwrócić uwagę na coraz częściej zamieszczane rankingi firm.
22-08-04 07:20:07