Menu strony

Czym się charakteryzują programy lojalnościowe i jak najefektywniej je wdrożyć?

Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające przyciągnąć nowych i zatrzymać obecnych klientów. Są to długoterminowe przedsięwzięcia, zatem nie możemy spodziewać się efektu w ciągu tygodnia. Należy pamiętać, że zazwyczaj nie potrzebują większych nakładów finansowych, programy lojalnościowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa.

Program lojalnościowy
Program lojalnościowy bardzo często polega na zbieraniu punktów. Kontrahenci dostają zazwyczaj karty lojalnościowe jak , które noszą ze sobą i w każdym przypadku gdy korzystają z usług, czy kupują produkty tej firmy na kartę wbijane są punkty. Da się też przygotować to w inny sposób - kupujący mogą kolekcjonować naklejki, faktury, fragmenty opakowania produktów - propozycji jest sporo. Takie wsparcie sprzedaży sprawdza się wspaniale i ma duży wpływ na sprzedaż. programy lojalnościowe są popularne i dobrze jest je wykorzystywać w swoim przedsiębiorstwie.

Często ulegamy mylnemu przekonaniu, że programy lojalnościowy to narzędzie, z którego mogą korzystać tylko duże kombinaty. Być może wrażenie takie mamy dlatego, że tam się z programami lojalnościowymi zazwyczaj spotykamy. Market czy kawiarnie - to tam najczęściej proponowane są nam karty lojalnościowe, kolekcjonowanie punktów, tańsze tankowanie czy kolejne ciasto po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów czy pieczątek.

Dobrze jest pamiętać, że nie tylko ogromne firmy mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości, niezależnie od tego czy sprzedaje określone produkty, czy może usługi - może użyć program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży. Ważne, by był mądrze przemyślany i ułożony tak, by odpowiadał profilowi działalności. liczby - nowa oferta- scenariuszzycia.pl/ -


Sprawdź też

Księgowość – z czym to się je?

kalkulator
Nie każdy wie, że usługi księgowe warszawa mają długą historię. Już w antycznym Egipcie umieszczano w księgach świątynnych przychody i rozchody i potwierdzenia aktów posiadania pól
18-08-29 07:14:03