Menu strony

Czy zużyte opakowania ze szkła to utrapienie?

Jeszcze wiek temu większość globu nie spotykała się z nazewnictwem - odpady. Towary produkowane były na bazie naturalnych surowców a zużyte, stosunkowo w szybkim tempie ulegały degradacji przez środowisko.

Wywóz odpadówWywóz odpadów nie stanowił większego kłopotu. Warunki uległy zmianie pod naciskiem częstej produkcji i konsumpcji. Teraz kłopotem współczesnej cywilizacji są już nie tylko nieczystości syntetyczne ale również opakowania wyprodukowane na podstawie naturalnych składników takich jak: opakowania szklane, tektura czy metal. W tej sytuacji w krajach Unii i pozostałych państwach kuli ziemskiej jednym z pierwszoplanowych zamierzeń jest koordynowanie działalności w zakresie ekologii.
link


Sprawdź też

Segregacja śmieci – jak sprawić, by nie stanowiły zagrożenia dla środowiska?

segregacja śmieci
Śmieci – są one w każdym gospodarstwie domowym i niestety nie można tego uniknąć. W końcu po zużyciu każdego produktu żywnościowego, wykorzystaniu każdego proszku do prania, czy też innych produktów zostaje puste opakowanie. Puste butelki, koperty, torby, puszki – jest tego w praktyce mnóstwo i przez kilka dni można niekiedy zgromadzić całe stosy odpadów. Jednak w obecnych czasach istnieją już różne sposoby na kontrolę śmieci w otoczeniu. W każdym domu można spotkać jak najbardziej śmietnik.


Dlatego też, w dziedzinie rozporządzania śmieciami wydano dosyć dużo aktów prawnych. Uregulowania mają na względzie poprawę administrowania nieczystościami. Z wielu nałożonych na przedsiębiorców powinności, jest zagwarantowanie utylizacji odpadów opakowaniowych. W momencie kiedy dysponujemy większą świadomość na temat ochrony środowiska, złości fakt, że większość wytwórców tak mało wagi przykłada do ponownego zastosowania opakowań ze szkła. Odzysk szkła ma niebagatelne znaczenie nie tylko ze względów na gospodarność ale także technicznych i energetycznych. http://www.toensmeier.pl/szklo

Dzisiaj wzorując się na państwach wysokorozwiniętych, wracamy do opakowań wielokrotnego użytku ze szkła. Wielu producentów, przekonało się, że opakowanie szklane, podnosi jego ważność w oczach odbiorcy i pomaga budować wizerunek marki. Doceniamy szkło jako dobry surowiec na opakowania artykułów do konsumpcji. Zapakowane produkty zachowują niezmieniony smak, kolor i zapach. Poza opakowaniami szklanymi również odpady rozbiórkowe mogą być przydatne do utylizacji, stanowiąc cenne źródło surowców wtórnych. Odbiór gruzu warto zlecić wyspecjalizowanej firmie. Wówczas możemy mieć zapewnienie, że odpady budowlane nie trafią do lasu.
18-06-22 12:33:04