Menu strony

W Łodzi ustawiono pierwsze w Polsce liczydło rowerzystów

Pod koniec grudnia 2011 roku w Łodzi ustawiono urządzenie do automatycznego zliczania rowerzystów, które wyświetla wyniki liczenia w czasie rzeczywistym.

Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce. Podobne liczniki ustawiono wcześniej we Wrocławiu, Tychach i Szczecinie, jednak łódzki licznik jako pierwszy nie tylko zbiera wyniki dla urzędników, ale także pokazuje je wszystkim mieszkańcom.

Pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. Polityki Rowerowej Witold Kopeć podkreśla, że pierwsze tygodnie funkcjonowania licznika będą okresem testów.

Kliknij ten odsyłacz, a wtedy zdobądź więcej szczegółów (https://maszyny-jantech.pl/baterie-do-wozkow-widlowych/) odnoszących się do rozważanej w tym serwisie treści. Otrzymasz wtedy szerszą wiedzę!

Obecnie liczydło zlicza osobno ruch z zachodu na wschód i ze wschodu na zachód. Docelowo na wyświetlaczach ma się pojawiać dzienna liczba rowerów dla danego kierunku (na górze) oraz roczna suma dla obu kierunków (na dole).

Liczydło stanęło przy uczęszczanej drodze rowerowej kilkanaście metrów od ul. Piotrkowskiej.

Czy uzyskane w tym miejscu informacje są ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://manima.pl/), która też bez wątpienia okaże się nęcąca.

Podczas trzech dni funkcjonowania liczydło zanotowało obecność 500 rowerzystów (w jedną stronę).

Źródła

  • hb - Pierwsze w Polsce liczydło rowerzystów - Rowerowa Łódź - 22 grudnia 2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
21-09-03 15:35:10