Menu strony

Jak właściwie zorganizować

Jeśli chcemy zorganizować konferencję lub szkolenie, czeka nas wiele przygotowań, działań powinniśmy rozpocząć wiele tygodni naprzód, zależnie od wagi wydarzenia. Początkiem przygotowań jest określenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne ważne pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzi to: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas satysfakcjonuje, aby organizacja konferencji lub szkolenia stała się sukcesem? Czy program konferencji będzie rozbudowany na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jakim budżetem dysponujemy? W odpowiedzi na te pytania niezwykle przydatny okaże się program, w miarę możliwości szczegółowo rozpisany na godziny.


Szkolenie Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu
Jeśli organizujemy szkolenie, należy porozmawiać z szkoleniowcami i trenerami, ile czasu zajmie im zrealizowanie założonej tematyki szkolenia i czy dawka wiedzy, jaką zamierzają przekazać, nie przytłoczy zanadto uczestników. Zajęcia należy dopasowywać pod względem tematycznym, przewidując pauzy na kawę lub (patrz http://www.programylojalnosciowe.pl/) posiłek. Magnesem dla uczestników może być wieczór integracyjny, wizyta w teatrze lub zwiedzanie miasta.

Jeśli organizujemy konferencję, musimy z detalami określić jej tematykę i poświęcić czas na opracowanie listy występujących na niej specjalistów. Jeśli zależy nam na uznanych autorytetach z danej branży, musimy ich powiadomić dużo wcześniej, a w naszych finansach uwzględnić kwoty honorariów. Jeśli mamy skromne środki, możemy zwrócić się o sponsoring firm branżowych w zamian za czas na prezentację ich oferty. Zarówno stworzenie listy osób mających odczyty, jak i uczestników konferencji to wielotygodniowe przygotowania. Potem pozostaje przygotowanie materiałów, które chcemy przekazać uczestnikom.

Co po maturze? Szkoła policealna!
Mając określoną listę uczestników konferencji, lub chociaż ich liczbę, należy rozpocząć poszukiwania miejsca szkolenia lub konferencji. Jeżeli nie mamy własne sale konferencyjne (sale konferencyjne do wynajęcia), albo zamierzamy zorganizować nasze wydarzenie w innym mieście, np. Wrocławiu, wystarczy wyszukać w Intenecie. Otrzymamy szeroki wybór firm oferujących te usługi. Dobierajmy miejsce z rozmysłem, bo rozrywki, jakie oferuje metropolia, mogą zaprzątnąć uwagę uczestników konferencji.
Wybierajmy sale szkoleniowe z klimatyzacją, jeśli szkolenie będzie odbywało się w porze letniej, z profesjonalnym wyposażeniem, ofertą noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo. Wiele podmiotów świadczących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych daje nam pełen pakiet usług – zdajmy się na nie, sami zajmując się kwestiami PR, czyli jak najlepszym powiadomieniem o tym wydarzeniu, oraz stroną merytoryczną wydarzenia.
Na podstawie: Synergy Trainings
Przygotowane przez: Aneta Cichosz
19-05-18 07:02:04