Jakiego rodzaju kurtka będzie idealna na wyprawę w Tatry?

W górach bez względu na porę roku należy być wyposażonym na wszystkie typy pogody. Nawet jeżeli mamy piękne słoneczko, to nie znaczy to, że za moment nie nadejdzie burza. Sprawy nie ułatwia fakt to, że trekking jest wielokrotnie znacznym wysiłkiem, co związane jest z poceniem się.
Bardzo właściwe jest ubieranie się na "cebulkę" czyli ubieranie paru warstw ubrania oraz zależnie od warunków pogodowych zdejmowania warstw albo ubierania ich.


Kurtka 3w1 jest to połączenie kurtki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Połączone są one ze sobą przy wykorzystaniu suwaka. Suwak, który służy do zapinania w kurtce wewnętrznej jest wykorzystywany do jej połączenia z kurtką zewnętrzną. Kurtkę 3w1 możemy nosić na 3 przeróżne sposoby. Może ona służyć jako jedynie kurtka wewnętrzna, jaką kurtka zewnętrzna albo obie kurtki złączone w jedną. Przez to kurtka 3w1 jest właściwa na jakąkolwiek aurę. Jeśli jest słońce, lecz wieje wiatr wtedy wystarczyłby nam sposób nr 1. Jeśli pada deszcz, ale jest stosunkowo ciepło, to wtedy dobrym sposobem użycia kurtki jest sposób drugi. A jeżeli jest słońce oraz pada, w takiej sytuacji najlepszy będzie sposób trzeci.


kupić


Wodoszczelność jest niezwykle ważna dla kurtki zewnętrznej. O pełnej jej wodoszczelności możemy mówić wówczas, kiedy taki laminat uzyska wyższy albo równy poziom 10000 mmH2O/m2. Podklejone szwy są niezwykle istotne dla wodoszczelności i wodoodporności. Szwy są najsłabszym punktem w budowie dowolnej kurtki, z tego też powodu bardzo ważne jest, aby były podklejone.

Absorbuje Cię kwestia podnoszona w tym artykule? Przeczytaj ponadto także inne podobne treści - zwyczajnie wejdź tu (https://kesbet.pl/produkty/beton-architektoniczny/).

O właściwej oddychalności kurtki może mówić wartość większa niż 10 000 gH20/m2. Im wyższa taka wartość tym naturalnie lepiej. Kurtka powinna być dopasowana i powinna przylegać do sylwetki.
Mogłaby być nieco luźniejsza, jeśli zamierzamy pod nią ubierać jeszcze jedną warstwę. Jednak w jakimkolwiek wypadku powinna ona pozwalać na komfortowe poruszanie się. Dla kobiet najlepsze będą kurtki 3w1 damskie a dla mężczyzny męskie. Dziecięce kurtki są dopasowane do ich budowy.
23-11-16 10:11:03