Konkurs Astrobot

Jeszcze do 15 marca 2013 roku uczniowie szkół gimanzjalnych mogą zgłaszać swoje pomysły na projekt kosmicznej misji badawczej, by wziąć udział w konkursie Astrobot.

Główną nagrodą dla zwycięzców jest wycieczka do amerykańskiego na Przylądku Canaveral na Florydzie.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, przeczytaj dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://autopietrzak.pl/cms/oferta), znajdziesz tutaj podobne informacje.

Organizatorami konkursu są Mars Society Polska oraz Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.
Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów, którzy interesujących się astronomią, fizyką, robotyką, informatyką, komputerami i podbojem kosmosu oraz do tych co chcą nauczyć się czegoś więcej od specjalistów.

Do połowy marca organizatorzy czekają na projekty kosmicznej misji badawczej. Należy opisać cel misji i sposób jej realizacji. Praca pisemna powinna mieć objętość do czterech stron tekstu formatu A4. Oprócz tekstu praca może zawierać rysunki, fotografie oraz schematy.

Zerknij - przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie nowe hiperłącze (https://glazurex.com.pl/drzwi-wewnetrzne/). Tam znajdziesz wiele przydatnych wątków na powyższy temat.

W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace przygotowane samodzielnie.

Autorzy najlepszych projektów zostaną zaproszeni w kwietniu br na warsztaty do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a najlepsza drużyna pod koniec maja br pojedzie na wycieczkę do Kennedy Space Center na Florydzie.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie:
Dodatkowe informacje:
 • Tomasz Kuciński, MSP, Partyka, KFnrD,

  Źródła

  • Astrobot - - 8 marca 2013
  • Mars Society - - 8 marca 2013
  • ASTROBOT - konkurs astronautyczno-robotyczny dla gimnazjalistów - - 8 marca 2013


  Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19-06-07 10:37:41