Menu strony

Automatyk - stanowisko z dobrymi perspektywami

Sporo naukowców od spraw polityki socjalnej twierdzi, że w Polsce brakuje fachowców z różnych fachów. Jest to efektem tego, że obecnie funkcjonuje zbyt wielka presja na posiadanie studiów wyższych. Szkoły zawodowe to melodia przyszłości. Młodzi Polacy zaliczają uczelnię, gdyż są przepychani na następne lata.


Praca, biznesmen
Magisterium zmienia się w bezwartościowy kwitek, przyznany dzięki zaniżonym standardom i oszustwu. Można stwierdzić, że jest to fundamentalna determinanta znacznego bezrobocia wśród młodzieży. A jak by nie było nie każdy musi być socjologiem lub specjalistą od kreowania wizerunku, automatyka przemysłowa to także ciekawa dziedzina. Wyjściem z tej złej sytuacji musi być szeroko zakrojona kampania uświadamiająca, nakłaniająca młodzież do kształcenia się do zawodu. Należy przywrócić do życia szkoły zawodowe i zdecydowanie zaostrzyć warunki przyjęcia na studia państwowe, ponieważ obecnie przyjmuje się naprawdę byle kogo. Zobacz: solidne blokady bram.

Na przekór temu, że rozwój techniki czyni, że człowiek ma coraz mniej obowiązków, automatyka przemysłowa wymaga fachowców, którzy będą umieli te maszyny produkować, zakładać i konserwować. Na rynku pracy konieczni są fachowcy, którzy znają się na montowaniu takich skomplikowanych automatów, jak czujniki ciśnienia.

Jeżeli opublikowany tu tekst jest dla Ciebie interesujący, to bez lęku zobacz także uwagi z witryny - one również są warte Twojego zainteresowania.

Dla zaciekawionych tematyką: .

Tak samo pracuje czujnik przepływu, montowany w wielu punktach, na przykład w domowym systemie cieplnym. Zwykły człowiek, który nie zdobył fachu w kwestii automatyki nie zdaje sobie sprawy, jak takie urządzenie działa i do czego w domu służy.

O ile taka sytuacja w naszym kraju się nie zmieni, niebawem falowniki będą musieli reperować świeżo upieczeni socjolodzy albo, o zgrozo, filozofowie. Zapewni to sporą korzyść nielicznej garstce specjalistów, gdyż to pewne, że gdzie spory popyt, tam i ceny wyższe.

Żeby zobaczyć na własne oczy, że robota w tej profesji jest do wzięcia, do wyszukiwarki należy wpisać sformułowanie „ i przejrzeć komunikaty na którejś z branżowych stron sieciowych.
Na podstawie: http://www.e-automatyka.eu/
19-06-09 20:03:09