Menu strony

Znak towaru i nieuczciwa konkurencja - zbiór wskazówek

Polska gospodarka małymi krokami goni gospodarki pozostałych krajów, które nie miały tak bujnej historii. Uczymy się na własnych błędach, ale też mnóstwa błędów nie popełniamy, bo mamy przykład od tych, którzy dawniej już część sytuacji przeszli. Najistotniejsze jest jednak to, że na naszym rynku stale pojawiają się nowe przedsiębiorstwa, które sobie radzą.

Młotek sędziego
Oczywiście konieczna jest im pomoc prawna, o którą sami powinni zadbać. To sprawia, że wiedzą jak istotne jest zarejestrowanie znaku towarowego. Bo każdy znak towarowy powinien być zarejestrowany, kiedy chcielibyśmy, żeby to nasza marka kojarzyła się z nim, a nie każda, która wpadnie na pomysł, by z niego skorzystać. Jak wiemy na każdym rynku pojawia się nieuczciwa konkurencja, dlatego należy zadbać o własne interesy, bez względu na to czy mowa o znaku towarowym, czy chodzi o nowy sposób na pieczenie pizzy, czy chodzi o pracowników. Więcej informacji pod adresem .


Sprawdź też

Krakowska obsługa prawna

Kodeksy
Na terenie kraju corocznie wykazuje się coraz więcej rozwodów. Mało optymistyczne są badania, które wykazują, iż tego typu sprawy w sądzie są rozwiązywane wśród par małżeńskich z małym stażem, tylko kilkuletnim. Duża ilość par rozchodzi się już w pierwszym roku po ślubie, a duża liczba rozwodników to osoby, jakie nie skończyły nawet 30 roku życia.

Chrońmy prawa autorskie

Wszyscy mamy świadomość, że istnieją prawa autorskie. Mimo, to w czasach Internetu ciężko jest je wyegzekwować. Ale prawa autorskie ochrona jest bardzo ważna. Są instytucje, które okazują się pomocne w chronieniu praw autorów. Ale rzeczywiście bywa, że ich wyegzekwowanie jest niesamowicie trudne. Tak, więc kiedy już coś zrobimy, trzeba mieć na uwadze, że należy dany materiał okrasić opisem, to znaczy informacją, kto konkretną rzecz zrobił i w którym miejscu to zrobione- użyj tego linku. Bywa, że możemy iść do urzędu patentowego, innym razem wystarczające okaże się ogłoszenie, że przykładowo jakiś tekst jest nasz. Ale powinniśmy nie zapominać, że gdy np. nasze teksty są kopiowane i nie ma przy nich przynajmniej cudzysłowu to można iść z tym do sądu. Oczywiście zestawienie dwóch identycznych słów obok siebie nie stanie się motywem do wszczęcia sprawy, ale gdy widzimy całe strony swojego tekstu podpisane nie naszym nazwiskiem, warto skontaktować się z osobą, która dokonała plagiatu i porozmawiać. Poza tekstami w sieci krążą fotografie, które naprawdę trudno jest chronić, gdyż ludzie kopiują je na potęgę i wrzucają na wszelakie portale nie zastanawiając się nawet nad kwestią praw autorskich. Dlatego ten aspekt prawny powinien być uregulowany w jakiś bardziej sensowny sposób. Zobacz więcej pod tym linkiem.
18-06-22 05:36:03