Menu strony

Odprawy na emeryturę, oferta biura aktuarialnego

Wiele ludzi nie może wręcz się doczekać, gdy nastąpi moment, kiedy będą mogły przejść na wytęsknioną emeryturę. Ale są również takie osoby, którym wcale do tego wieku nie jest śpieszno. Wszystko zależy od konkretnej osoby, od jej życiowych warunków. Jednak, kiedy już ten czas przyjdzie dobrze pamiętać, że poza samymi emeryturami istnieją jeszcze odprawy emerytalne. Czym są odprawy emerytalne?

zespół fachowych doradców
Otóż są to dodatkowe pieniądze dla ludzi odchodzących na emeryturę. Pieniądze, które powinniśmy dostać to kwota równa średniemu miesięcznemu wynagrodzeniu. To bardzo dobra sprawa, taki kolejny zastrzyk pieniędzy. Na sto procent przyda się na dobry początek emerytury. Należy nie zapominać, że taka odprawa nie wiąże się z dobrymi chęciami pracodawcy, to po prostu jego obowiązek. Jeśli nie zostanie nam takie świadczenie wypłacone możemy to zgłosić, w takiej sytuacji pracodawca będzie musiał zapłacić grzywnę i oczywiście będzie zobligowany wypłacić odprawę.

Sprawdź też

Pomoc prawna na Dolnym Śląsku - kto jest polecany

książki - regały
Zdarzają się takie dni w życiu człowieka, gdy mierzymy się z skomplikowanym systemem prawnym. Dawniej reguły dało się zapisać na jednym pergaminie – dziś skupiska paragrafów wypełniają ogromne tomiska. Przeciętny człowiek posiada malutkie pojęcie na takie tematy, jak np. prawo rodzinne. Studenci przez długie lata poznają kodeksy postępowań i inne tomiszcza, by w późniejszym życiu brylować jako adwokat we Wrocławiu lub innym miejscu w Polsce.


Zdarza się, że konieczne okazuje się wyceny różnych nieruchomości, a bywa, że potrzebne jest zrobienie wyceny inwestycji czy też jakiś biznesplanów. Wychodzi na to, że konieczne jest fachowe podejście do tego typu spraw i wtedy potrzebne są usługi aktuarialne (w tym miejscu więcej o tej profesji). Aktuariusz może pomóc w wycenie, jak również ogólnej ocenie różnego typu spraw. Próbuje on na podstawie tego, co było, jest ustalić to, do czego może dojść. Jednak nie jest to człowiek wróżący z kuli, a człowiek działający na konkretnych przesłankach. Sprawdza różnego rodzaju udostępnione dokumenty i określa czy dana inwestycja jest droga i czy jest duże ryzyko z nią związane, czy może jednak mamy przed sobą niemalże stu procentowy zysk. Tak, więc jeśli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości w aspekcie tego, co robić, czy np. wchodzić w jakikolwiek biznes, wtedy powinniśmy ze swoimi wątpliwościami iść do aktuariusza. Usługi aktuarialne - odnośnik do serwisu - świadczone są w wielu miastach.
1 2