Menu strony

Możesz odwołać się od niesprzyjającej uchwały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

ZUS potrafi przekazać wolę, która jest nieżyczliwa dla obywatela. Jednak istnieje możliwość odwołania się. Powinno się o tym pamiętać, aby zadbać o swoje dobro. Powinno się przy tym zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Podanie
Odwołanie od decyzji ZUS pozwala na powiedzenie swojego sprzeciwu w wypadku uzyskania nieprzychylnej uchwały. Zakwestionowana może zostać całość lub fragment pisma. Niemniej pismo musi być złożone w odpowiednim czasie. Ma się na to 30 dni od dnia otrzymania uchwały. Trzeba je doręczyć samodzielnie bądź też przekazać pocztą – niemniej w obu przypadkach należy nie zapominać o potwierdzeniu złożenia.

Sprawdź też

W Łodzi odbędzie się Festiwal Wolnej Kultury

W dniach 1-3 października 2010 r. w Łodzi odbędzie się VI Festiwal Obywatela, w tym roku jako Festiwal Wolnej Kultury. Trzydniowa impreza ma za zadanie przybliżyć ideę Wolnej Kultury oraz popularyzować twórczość tworzoną na wolnych licencjach.


Każde odwołanie od decyzji ZUS powinno zawierać szereg elementów. Prócz danych fundamentalnych typu dane osobowe należy wyznaczyć właściwy sąd do rozstrzygania w tej sprawie. Trzeba bowiem mieć na uwadze, iż pomimo faktu, że odwołanie składamy w ZUS-ie, to powinno być ono skierowane do odpowiedniego sądu.

Kolejna witryna, która posiada wiadomości na ten temat da Ci możliwość, by pogłębić znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj (http://www.bhp-online.com/instrukcja-utrzymania-higieny-otoczenia-zakladu-p3830) i wyczytaj więcej treści.

Trzeba również wskazać numer decyzji, od której składamy odwołanie. Następnie trzeba przedstawić właściwe zarzuty a także wyczerpujące wytłumaczenie. Po uzyskaniu odwołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma miesiąc na ustosunkowanie się do pisma - pomoc z wnioskami do ZUS.

Jeśli nie przyzna się do wyrządzenia błędu – sprawa przekazana jest do organu sądowego. Po rozpoznaniu sprawy – co częstokroć pochłania kilka zebrań – wydawany zostanie wyrok. Organ sądowy może przystać do naszego pisma, przyznać nam rację oraz przerobić decyzję ZUS-u w części bądź też w całości. Może też przyznać rację ZUS-owi anulując nasze odwołanie. Oczywiście od postanowienia można apelować.
Nietrudno zauważyć więc, że warto nie zapominać o możliwości odwoływania się od woli ZUS-u.

Czy ten tekst przypadł Ci do gustu tak bardzo, że masz ochotę zapoznać się z następnym? To świetnie. Więc tutaj kliknij i sprawdź (http://www.adwokatchojka.pl/prawo-pracy.html) sporo newsów.

Jeżeli zakład ten w obojętnie jaki sposób nas skrzywdzi – przykładowo przez pozbawienie prawa do renty czy też oferując zbyt marne świadczenia – należy złożyć takie oświadczenie.

Często przyzwyczajamy się do samowolki organów państwowych, niemniej jednak nie powinno się tego tak pozostawiać. Przed samym złożeniem oświadczenia warto skontaktować się z profesjonalistą, który pomoże przyrządzić poprawne odwołanie. Pomoże to ochronić się przed zakwestionowaniem wniosku ze względu na niedociągnięcia w kwestiach urzędowych.
20-03-23 07:19:04