Menu strony

Kopalnia odkrywkowa Krobia – dlaczego zapoczątkowała liczne protesty okolicznych mieszkańców?

Polskie kopalnie są miejscami pracy dla naprawdę wielu górników, natomiast wydobywany w nich węgiel jest niezbędny Polakom, przykładowo do ogrzewania ich domów. Złoża węgla, jakie są dostępne w kraju czekają na wydobycie, wobec tego bardzo często powstają nowe kopalnie. Przykładem może być przykładowo kopalnia węgla brunatnego, jakiej powstanie jest w planach na terenie gminy Krobia. Niestety, te plany wywołały protest lokalnej ludności. Z jakiego powodu?
Mining machine
Najistotniejszym powodem jest obawa mieszkańców o jakość ich życia po powstaniu kopalni. Z reguły, jako zagrożenie wskazują oni wpływ na środowisko naturalne, a co za tym idzie, także na zdrowie człowieka. Poza tym, wiele osób martwi się losami tamtejszego rolnictwa, jakie jest jedną z najważniejszych działalności zarobkowych w regionie. Założono dedykowany portal internetowy prowadzony przez osoby protestujące przeciwko pracy tego rodzaju kopalni, na którym zamieszczane są opracowania wskazujące na ewentualne zagrożenia i opracowania fachowców. Czytaj o tym więcej: dodatek, prowadzone jest także konto na portalu społecznościowym Facebook, przy pomocy jakiego protestujący planują dotrzeć do możliwie jak najszerszego grona osób. Naturalnie, inwestorzy odpierają tego rodzaju zarzuty wskazując, że na innych terenach, na jakich pracują kopalnie odkrywkowe rolnictwo ciągle znakomicie prosperuje. W dodatku, kiedy wydobycie jest zakończone, lokalne tereny są rekultywowane. Na obszarze kopalni mają zostać zastosowane wszystkie nowoczesne urządzenia, jakich przeznaczeniem jest zredukowanie pylenia, między innymi zraszacze. Zobacz: . kopalnia (odnośnik)


Sprawdź też

Trzebnica to uzdrowiskowa atmosfera, przenikająca malowniczym charakterem miasta.

rynek w Gdańsku
Trzebnica to miejsce ciszy i aktywnego relaksu, w pasie urokliwych Wzgórz Trzebnickich. Tutaj odszukają coś dla siebie zarówno pasjonaci duchowej odnowy, spokojnych miejsc i ciszy, jak i aktywnego odpoczynku, bowiem okolice miasta to idealne punkty na wycieczki piesze, rajdy rowerowe. Trzebnica i jej okolice posiada ogromny zasób inwestycyjny, który dynamicznie się rozwija. Rozkwit dotyczy wielu zakresów działania i obszarów życia miejscowej społeczności – sztuki, sportu, gospodarki, kształcenia dzieci i młodzieży, bezpieczeństwa, infrastruktury drogowej, obszarów wiejskich, komunikacji i wielu innych. Trzebnica ma udokumentowane położenie bioklimatyczne spełniające normy zdrowotne a także, wyróżniki medyczne powietrza.


kopalnia odkrywkowa
Dzięki temu, pył będzie pojawiał się w zasadzie jedynie na terenie wydobycia. Mieszkańcy jednakże wskazują, że praca kopalni może doprowadzić nawet do przesiedlenia mieszkańców 22 wsi. Osoby te będą musiały opuścić swoją ziemię oraz domy. Kopalnia będzie jednakże oznaczała z drugiej strony zagwarantowanie nowych miejsc w pracy, co w warunkach polskiego bezrobocia ma ogromne znaczenie. Reasumując - protest mieszkańców przeciwko powstaniu kopalni odkrywkowej zatacza zdecydowanie szersze kręgi. Obie strony mają rzecz jasna własne racje, kopalnia bowiem będzie związana z wieloma korzyściami dla Polski i regionu. Końcowa decyzja z kolei należy do stosownych władz, jakie są zmuszone porównać wszystkie za i przeciw.
19-08-09 07:08:05