Menu strony

Technologia ulega zmianie, zwłaszcza w zakresie najnowocześniejszej generacji telewizorów. Które modele można wybrać?

Kto z nas tu obecnych nie pamięta świetnych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia oraz telewizorków przenośnych, czy to w budkach panów od doglądania parkingu, lub w morskich kurortach na plażach, czy to u wschodnich sąsiadów na bazarach. Były to małe, kineskopowe, czarno-białe telewizorki, jakie wolno było kupować nie kłamiąc za nieduże pieniądze.

świat reklamy
Dziś jednakże, przybyło nowe. To tak zwane „nowe” to naturalnie telewizory przygotowywane w technologii LED, LCD czy też telebimy (jak np.: telebim przy 11 Listopada - Grodzisk Mazowiecki) służące zwykle za reklamy. Różnią się w dużym stopniu od swoich starszych braci. Nie wystarczająco, że proponują sposobność oglądania barwnego obrazu, to jeszcze są wyraźnie mniejsze i konturem przypominają dosyć niski prostopadłościan (albo ramkę) a nie jak wcześniej sześcienną kostkę. Dodatkowo są wyraźnie lżejsze, mają także wbudowane akumulatory. Różni ich jednak też cena rynkowa. Te pierwsze można kupić w rzeczywistości już tylko głównie na rynkach za około kilkadziesiąt złotych.

Te drugie w niektórych wypadkach są można by rzec wysoką klasą samą w sobie. Znaczna jakość zdjęć oraz dźwięku, świetny design i równie imponująca jakość stworzenia za około nawet 1000zł. Większa część z dzisiaj przystępnych na rynku telewizorów przenośnych odbiera obraz w technologii DVB-T MPEG4, oraz wyświetla obraz jakości fullHD. Takim przykładowym wytworem jest znany wszystkim kierowcom TIR-ów telewizor Canva. Jest to firma produkująca i sprzedająca telewizory przenośne. Jednym z wyrobów jest pewny telewizor o przekątnej ekranu 10, 1” (takiej jak w lubianych netbookach bądź ultrabookach). Za cenę mniej więcej pół tysiąca zł dostajemy telewizor wyświetlający obraz fullHD, o bardzo dobrym czasie reakcji, a także funkcji podwyższania głębi barw. Zobacz to: telebim Medas Media - dk 1 Grubno.

Telewizor posiada również wbudowany modem MPEG4, dzięki czemu możemy bez ograniczeń odbierać telewizję w technologii cyfrowej. Telewizor dla podróżnych wyprodukowała też znana polska firma Manta Multimedia. Jest to towar 7-mio calowy, czyli o połowę mniejszej powierzchni ekranu. Na korzyść przemawia też cena-o połowę niższa od produktu firmy Canva. Telewizor manta dysponuje dodatkowo możliwością zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej, a kompaktowe wymiary powodują, że zmieści się niemalże w każdej męskiej lub damskiej kieszeni.
20-02-28 11:13:03