Menu strony

W jaki sposób cudzoziemiec może zamieszkać w Polsce na dłużej? Jak może dostać kartę pobytu?

Wielu obcokrajowców zastanawia się, w jaki sposób otrzymać kartę pobytu w Polsce? Dzieje się tak, gdy pozytywnie zakończy się postępowanie, po wydaniu decyzji administracyjnej. Karta pobytu w Polsce jest bardzo istotnym dokumentem, dzięki takiej karcie każdemu obcokrajowcowi przysługują określone przywileje. Jak wygląda procedura uzyskania tego typu karty?
Chociaż na większości stron w internecie możemy znaleźć wzory wniosku wydania karty pobytu, to trzeba wiedzieć, iż w zdecydowanej większości sytuacji nie będzie on potrzebny. Tego typu karta jest wydawana z urzędu. Właściwym przykładem jest wydanie całkiem popularnego pozwolenia, czyli na pobyt czasowy, rezultatem jego przyznania jest wydanie karty pobytu, nie trzeba wtedy składać jakichś odrębnych wniosków.
Dokumenty


Sprawdź też

Darowizna bez podatku i zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS - co dobrze wiedzieć?

podatki
Darowizna dla familii lub bliskich to coś, na co dzisiaj decyduje się coraz więcej ludzi. Jednakże, by ofiarować darowiznę, powinno się wiedzieć, jak na przykład to wykonać oraz jakich przepisów powinno się przestrzegać. Wskazane jest także dowiedzieć się, jakim sposobem można poświęcić darowiznę bez płacenia podatku. Darowizna bez podatku musi pozostać sporządzona w zerowej grupie podatkowej, aczkolwiek trzeba sprawdzić, czy osoba, jakiej pragniemy przeznaczyć darowiznę, do tej grupy należy.


Nie znaczy to jednak, iż nie ma innych formalności, jakich trzeba dochować. Kartę pobytu, identycznie jak zezwolenia na pobyt, wydaje Wojewoda. Jej wyrobienie to koszt 50 złotych, lecz żeby ją dostać niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia o zameldowaniu. Ustawa mówiąca o ewidencji ludności jest dość restrykcyjna w tym zakresie, ponieważ obywatele większej części państw, jakie nie są w Unii Europejskiej mają tylko 4 dni na zameldowanie, od daty przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polski. Obowiązek ten, rzecz jasna, nie dotyczy sytuacji, kiedy pobyt obcokrajowca w Polsce nie będzie przekraczał czternastu dni. Kiedy dostarczymy do właściwego urzędu wojewódzkiego dokument o zameldowaniu, a także dowód uiszczenia opłaty, to od tej pory należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ w tym momencie następuje zlecenie jej wyrobienie. Czytaj więcej.


Kiedy karta będzie gotowa, należy odebrać ją samemu. Nim zostanie nam ona wydana będziemy musieli ponownie złożyć w urzędzie odciski linii papilarnych.

Czy chciałbyś poznać niniejszy temat z odmiennej strony? Jeśli tak, to zdobądź ważne informacje (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-cywilne/), które opublikowane zostały na tej stronie.

Wojewoda dokładnie sprawdza czy karta pobytu trafia do odpowiedniej osoby, dlatego ponownie musi nastąpić ten proces. Jak widać więc, zrobienie karty pobytu w Polsce nie jest aż tak skomplikowane jak się wydaje, ale co szalenie istotne trzeba doskonale poznać przepisy jaki regulacje, jakie tym rządzą, by nie mieć zbytnich problemów. Lepiej mieć dopięte wszystko do końca oraz upewnić się parę razy czy aby na pewno dobrze rozumiemy przepisy.

Kliknij śmiało ten link - odnajdziesz tam równie zajmujące informacje. To wciągający wpis (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/), który też jest warty zainteresowania!

Niestety ta część może być dosyć kłopotliwa dla cudzoziemca nie znającego naszego języka. Dobrze jest wtedy pójść się kogoś kto się na takich rzeczach zna oraz objaśni nam przepisy, nawet jeśli trzeba będzie za tego typu usługę dodatkowo zapłacić.
19-10-12 07:28:08