Menu strony

Posiadanie sklepu internetowego i prawa klienta

Jeżeli zamierzamy otwarcie sklepu internetowego, należy mieć na uwadze dwie bardzo istotnie kwestie: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Regulamin możemy napisać samodzielnie, albo powierzyć tę czynność profesjonaliście specjalizującemu się w dziedzinie ecommerce.

Regulamin sklepu
prowadzenie sklepu online
jak napisać (dowiedz się) – naturalnie należy dostosować się do przepisów z ustawy z 2 marca 2000r. o ochronie praw konsumentów i odpowiedzialności za krzywdę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Przede wszystkim regulamin powinien być jasny i przystępny dla przeciętnego klienta i zawierać informacje o naszych personaliach i danych siedziby firmy, właściwościach świadczenia, jego podmiotu, cenach, cle i podatkach, prawie o odstąpienia od umowy, jej wymówienia, reklamacji, miejscu i możliwości jej składania, ewentualnych należnościach związanych z użyciem elektronicznych i telefonicznych środków komunikacji (jeśli kalkulowane są według innej taryfy), a także terminie, w którym informacje o cenie stają się wiążące. Jest to bardzo ważne, aby mieć możliwość uniknięcia smutnych następstw. Gdy już napiszemy regulamin, musimy się obowiązkowo skonsultować się ze specjalistą.
sklep online
Sankcje za wprowadzanie w życie regulaminu sprzecznego z obowiązującym prawem, potrafią być bardzo wysokie. Klauzule niedozwolone rejestr prowadzony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, mieści spis klauzul zamieszczanych na umowach, łamiących uprawnienia nabywcy.


Sprawdź też

Sposoby zapisu danych a elektroniczny obieg dokumentów

Przedsiebiorstwo
W każdej firmie istotne jest, by w wysyłanych papierach panował ład i przekaz wszystkich danych przebiegał efektywnie. Liczne egzemplarze różnego typu pism muszą być dostępne w każdej chwili, właśnie z tego powodu elektroniczny obieg dokumentów usprawnia rozłożenie spraw takich jak kategorie złożonych pism.
Według kodeksu cywilnego, zobowiązania nie uzgodnione bezpośrednio, nie są absolutnie wiążące dla konsumenta, jeśli rażąco naruszają jego dobra.

Przeczytaj bez marudzenia ten wpis z www (http://www.balduin-pfnuer.de/pl/news/placa_minimalna_w_niemczech_milog/) opisującego pokrewne artykuły, ponieważ on niewątpliwie również jest godny Twojej uwagi.

Jeśli podsygnowana przez klienta umowa najprawdopodobniej nie spełnia odpowiednich kryteriów, konsument może zawiadomić prezesa UOKiK o podejrzeniu stosowania przez przedsiębiorcę niedozwolonego wzorca umowy.

Ustanowione przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta klauzule niedozwolone rejestr, to wykaz, z którym musi się koniecznie zapoznać początkujący posiadacz sklepu internetowego - serwis W trakcie pisania regulaminu sklepu musimy zawsze stosować się do niego. Naturalnie,nie posiadamy wiedzy w zakresie regulamin sklepu jak napisać, pomoże nam specjalista.
19-01-01 07:24:01