Menu strony

W jaki sposób chronić prywatną własność w Sieci?

Niedługo po tym, gdy Archimedes szybko wyszedł z krzykiem z wanny oraz rozpoczął biec po ulicach Syrakuz, powinien udać się do urzędu patentowego i zastrzec swe znalezisko. Co prawda działał na zlecenie króla Hierona II oraz w takim wypadku nie był zmuszony bać się o duplikat, lecz jak twierdzi przysłowie strzeżonego Pan Bóg pilnuje.


Należy żałować, że ludzi chętnych na czyjeś mienie nie brakowało kiedyś i nie brakuje do dzisiaj.


Nie tylko na bazarach moglibyśmy łatwo kupić obuwie abibas czy pmua. Tyczy się to mnóstwa, jeżeli nie wszelakich, dziedzin naszego życia i nie tylko rzeczy fizycznych. Co jakiś okres słyszymy w radio rozmowy o plagiatach różnych dzieł muzycznych. Ta zaraza rani również dziedziny IT, czyli technologie internetowe. Własność intelektualna jest tu szczególnie ważna, przeto zaistniała gałąź prawa zwana po prostu prawo (dobry adwokat - więcej) it (o prawie IT). Tyczy się ono przykładowo zbywania autorskich uprawnień majątkowych do tak zwanych utworów w postaci skryptów komputerowych, obrazów czy tekstów. Wszyscy znamy przykładowo oznaki wodne w rogu jakiegokolwiek obrazka. Tzw. prawo http://adwokat-jurendt.pl/wynagrodzenie/ it posiada na celu chronić twórców przed - stwierdźmy to jasno - przestępcami.


Sprawdź też

W swoim zakładzie przemysłowym stosuj wyłącznie bezpieczne i sprawdzone elementy, na pewno odznaczają się znakomitą jakością

magazyn
Każdy właściciel firmy powinien myśleć o tym, żeby w swoim zakładzie przemysłowym stosować wyposażenie i surowce, które odznaczają się wysoką jakością.


wnętrze mieszkania


Podążając niniejszym tokiem rozumowania moglibyśmy dojść do kwestii jaką jest tak zwana ochrona znaków towarowych (przejdź na stronę ). Czym jednak patrząc od strony prawa jest symbol towarowy? Otóż mogłoby nim być każde oznakowanie, jakie można by oznaczyć na sposób np. wizualny, jeżeli oznakowanie takowe nadaje się do odróżnienia w obrocie towarów jednego przedsiębiorstwa od wyrobów innego zakładu. Rejestrując symbol towarowy uzyskujemy prawo na posługiwanie się nim przez dekadę i jego zabezpieczenie przez prawo na takowy okres.


Tego typu ochrona znaków towarowych mogłaby skutecznie wystraszyć nieuświadomionych amatorów cudzej własności, którym mogłoby się zdawać, że "pożyczenie" zdjęcia nikomu nie czyni problemu.
18-08-17 07:21:02