Menu strony

Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Gdy zadłużenie już się pojawi, łatwo jest utracić nad nim kontrolę. Pożyczki, jakie przestaliśmy być w stanie spłacać zaczynamy finansować kolejnymi kredytami.


Są to najczęściej wysokooprocentowane chwilówki, jakie błyskawicznie okazują się nie wyłącznie kroplą w całym morzu potrzeb, lecz początkiem następnych kłopotów.


dom


Zadłużenie pojawia się nierzadko w związku z utratą zatrudnienia czy też inną sytuacją losową, powodującą duże obniżenie naszych finansowych możliwości.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie fascynujący, to kliknij tutaj - to oryginalna treść, która też zawiera intrygujące informacje.

Przyzwyczajeni do konkretnego poziomu życia, bywamy wówczas chętni do zaciągania następnych pożyczek na pokrycie aktualnych wydatków. Wydaje nam się, iż deficyt w naszym portfelu będzie przejściowym stanem i sytuacja za moment całkiem odwróci się. Tymczasem ilość naszych długów bez ustanku się powiększa. Z każdą następną wierzytelnością zwiększamy także ilość wierzycieli, którzy niebawem, na przeróżne sposoby, poczną domagać się - jesteśmy tutaj - od nas spłaty zaległych zobowiązań. Rozpocznie się windykacja.


Skąd bank wie, iż posiadamy zobowiązanie? Informacje o przebiegu spłaty zaciągniętych wierzytelności gromadzone są przez BIK. Jeżeli posiadamy w BIK negatywną historię kredytową, musimy być przygotowani na duże problemy z otrzymaniem z banków kolejnych kredytów. Walka z kredytami nie należy do prostych zadań. Im prędzej zdecydujemy się jednak powstrzymać tę spiralę, tym wyższa szansa, iż uda się nam nadać temu procesowi w miarę łagodny przebieg. Do ambarasu musimy podejść metodycznie – oczywistym jest, że nie pozbędziemy się obciążenia w ciągu tygodnia.


Sprawdź też

Jeżeli prowadzimy jakąś działalność, to dobrze będzie zatroszczyć się o to, aby nigdy nam nie zabrakło wizytówek dla klientów

tworzenie wizytówek
Jeżeli pragniemy, żeby nasza spółka stała się rozpoznawalna, to musimy zadbać o skuteczną reklamę. Bardzo dobrym pomysłem może być posiadanie własnych wizytówek, które możemy wręczać klientom.


Uporządkowanie naszego budżetu i przyjęcie racjonalnej strategii spłaty kredytów, kroczek po kroczku, pomoże nam jednakże uchronić się przed poważnymi konsekwencjami, takimi jak wizytacja windykatora.
19-05-15 07:26:02