Menu strony

Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Gdy zadłużenie już się pojawi, łatwo jest utracić nad nim kontrolę. Pożyczki, jakie przestaliśmy być w stanie spłacać zaczynamy finansować kolejnymi kredytami.


Są to najczęściej wysokooprocentowane chwilówki, jakie błyskawicznie okazują się nie wyłącznie kroplą w całym morzu potrzeb, lecz początkiem następnych kłopotów.


dom


Zadłużenie pojawia się nierzadko w związku z utratą zatrudnienia czy też inną sytuacją losową, powodującą duże obniżenie naszych finansowych możliwości. Przyzwyczajeni do konkretnego poziomu życia, bywamy wówczas chętni do zaciągania następnych pożyczek na pokrycie aktualnych wydatków. Wydaje nam się, iż deficyt w naszym portfelu będzie przejściowym stanem i sytuacja za moment całkiem odwróci się. Tymczasem ilość naszych długów bez ustanku się powiększa. Z każdą następną wierzytelnością zwiększamy także ilość wierzycieli, którzy niebawem, na przeróżne sposoby, poczną domagać się - jesteśmy tutaj - od nas spłaty zaległych zobowiązań. Rozpocznie się windykacja.


Sprawdź też

Czy zainteresuje nas rozliczenie pitu przez internet?

fiskus
Powinno się rozmyślać, w jaki sposób ułatwiać sobie przesyłanie rozliczenia rocznego, tak żeby posiadać świadomość, że wszystko będzie działo się szybko oraz bez trudów.


Skąd bank wie, iż posiadamy zobowiązanie? Informacje o przebiegu spłaty zaciągniętych wierzytelności gromadzone są przez BIK. Jeżeli posiadamy w BIK negatywną historię kredytową, musimy być przygotowani na duże problemy z otrzymaniem z banków kolejnych kredytów. Walka z kredytami nie należy do prostych zadań. Im prędzej zdecydujemy się jednak powstrzymać tę spiralę, tym wyższa szansa, iż uda się nam nadać temu procesowi w miarę łagodny przebieg. Do ambarasu musimy podejść metodycznie – oczywistym jest, że nie pozbędziemy się obciążenia w ciągu tygodnia.


Uporządkowanie naszego budżetu i przyjęcie racjonalnej strategii spłaty kredytów, kroczek po kroczku, pomoże nam jednakże uchronić się przed poważnymi konsekwencjami, takimi jak wizytacja windykatora.
20-08-18 07:50:08