Menu strony

Każdy prezes spółki wie, jak trudno jest prowadzić biznes tak, by dawał zyski i nie zajmował cennego czasu

Niejeden człowiek rozpoczyna swój biznes, ponieważ nie ma zamiaru mieć nad sobą kierownika i pragnie mieć sporo wolnego dla rodziny. Niekiedy nie wie nawet, jak bardzo jest w błędzie.
wzory pełnomocnictw


Niejeden szef spółki zdradzi nam, że ze swoim biznesem bywa jak z niemowlakiem - trzeba się nim zajmować cały czas, bez przerwy lub wczasów. Okazuje się zwykle, że pracuje się wówczas o wiele więcej, niż na etacie w cudzej firmie. Jednak, większość ludzi robi to, co uwielbia i nie chciałaby z tego zrezygnować. Prawdą jest jednakże, że w prowadzeniu działalności należy posiadać tzw. prawą rękę - kogoś, komu można zaufać i można oddać swą firmę, by zrelaksować się lub pojechać z dziećmi na urlop. Każdy wszakże potrzebuje odskoczni. Kiedy wyjeżdżamy możemy przekazać komuś odpowiedzialność za prowadzenie firmy. Wzory pełnomocnictw znajdziemy w internecie. Mamy prawo określić jaki zakres reprezentowania nas będzie posiadał pełnomocnik i na jaki okres. Najlepiej wzory (zobacz wzory przemysłowe i ich ochrona) pełnomocnictw podpisać u notariusza. Wówczas będziemy mieli całkowitą pewność, że wszystko jest jak należy. Pełnomocnik ma możliwość na przykład reprezentować nas w sądzie lub odbierać ważną pocztę - choćby z Urzędu Skarbowego.
Jeśli pragniemy wybrać swego pełnomocnika, to nie zapominajmy, że musi być to osoba całkowicie zaufana oraz odpowiedzialna.

Gdy uznasz, że użyteczne okazałyby się podobne artykuły na prezentowany temat, to kliknij tu oraz zobacz także inne wiadomości.

Chodzi przecież o to, abyśmy mogli przykładowo spokojnie wyjechać na wakacje z bliskimi, a nie ciągle dzwonić i kontrolować, jak się sprawy stoją w firmie.
20-02-05 15:24:04