Menu strony

Kentucky i Minnesota zniosły moratorium na budowę elektrowni jądrowych

Dwa amerykańskie stany, Kentucky i Minnesota, zniosły wieloletnie moratorium na budowę nowych bloków elektrowni jądrowych. Decyzję podjęły senaty stanowe.

Na początku lutego w głosowaniu senat stanu Minnesota opowiedział się za zniesieniem moratorium stosunkiem głosów 50 do 14. Moratorium obowiązywało tam od 17 lat. 9 lutego nad moratorium głosował senat stanu Kentucky. Tam senatorzy opowiedzieli się za zniesieniem stosunkiem głosów 31 do 5. Moratorium w Kentucky obowiązywało od 27 lat.

Minnesota korzysta z trzech energetycznych reaktorów jądrowych, Monticello, Prairie Island 1 i 2, które dostarczają stanowi 23,5% energii elektrycznej.

Tak pochłonął Cię ten temat, że masz chęć na następne wątki? Najmniejszy kłopot. Po prostu kliknij na hiperłącze do strony (https://www.spegro.pl/pl/prywatny-detektyw-gdansk/) i czytaj do woli.

br>
Poszukujesz uzupełniających informacji na omawiany w tym miejscu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej wyburzenia rozbiórki a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Na terenie stanu Kentucky znajduje się zaś zakład wzbogacania uranu USEC Paducah.

Wnioskodawcy przegłosowanych zmian podkreślają, że brak moratorium daje władzom stanowym pełny wachlarz możliwości decyzji w sprawie przyszłości i rozwoju źródeł energii.

W obu stanach zmiana prawa wymaga jeszcze akceptacji i weryfikacji przez tamtejsze izby reprezentantów.

Źródła

  • Kentucky Senate passes nuclear bill - World Nuclear News - 9 lutego 2011
  • US states move towards new nuclear - World Nuclear News - 3 lutego 2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19-07-22 07:04:06