Menu strony

Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

W życiu człowieka zdarzają się różne wypadki. Mógłby to być pożar albo wypadek drogowy. We wszystkich takich okolicznościach możemy ubiegać się o zadośćuczynienie.


Jeśli jesteś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa powinna wypłacić ci zadośćuczynienie, jeżeli byłeś ubezpieczony.


włamywacz


Sprawdź też

Który pomysł na własną aktywność ekonomiczną jest dzisiaj opłacalny?

zatrudnienia
W dzisiejszych czasach szczególnie wiele mówi się na przedmiot przedsiębiorczości. Organy państwowe czynią okazałe wysiłki aby realnie jak najbardziej zachęcić ludzi do zapoczątkowywania prywatnych firm. Powinno się jednakże odnotować, że ryzyko związane ze zrezygnowania z stabilnego etatu jest w tym przypadku niezwykle duże.


fence


Poszkodowani często nie wiedzą, że mogą starać się o tego typu odszkodowanie. Środki jakie powinni otrzymać od sprawcy wypadku, to zwrot wszystkich kosztów leczenia czy też nawet renta.

Aby poznać nowe dane na omawiane zagadnienie sięgnij po więcej (http://kancelarianiedzialkowski.pl/prawo-gospodarcze/) - one z pewnością także Cię zaabsorbują. Zobacz to samodzielnie.

Żeby starać się o odszkodowanie z polisy sprawcy wypadku, musimy zanotować jego dane. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jednak jest wezwanie policji. Mogłoby się zdarzyć, że winowajca ucieknie z miejsca wypadku, ale pomimo tego i tak udokumentuje zdarzenie. dokumentacja od policji okaże się potrzebna, kiedy będziemy się starać o odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.


O wypłacenie odszkodowania moglibyśmy ubiegać się przez okres trzech lat od dnia, w którym dostaliśmy wiadomość, kto jest sprawcą wypadku. Jeśli ten okres minie, roszczenia przedawniają się. Odszkodowanie należy się również wtedy, kiedy postępowanie zostało umorzone z tego z powodu, że winowajca wypadku nie został wykryty.

Bardzo Ci się spodobał prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zobacz także przydatne materiały (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=Pozna%C5%84&district=&country=&branch=2574&published=&sort=published_atr), które posiadają pokrewne informacje na podnoszony temat - jeśli masz ochotę, to sprawdzić kliknij tu!

Jeżeli winowajca był skazany karnym wyrokiem, czas przedawnienia nie mógłby upłynąć wcześniej niż 20 lat od daty wywołania wypadku. Dla osób, które w chwili wypadku nie miały skończonych 18 lat, termin przedawnienia roszczenia nie może upłynąć przed okresem uzyskania przez tą osobę pełnoletności.


O odszkodowanie możemy domagać się nawet wówczas, gdy do zdarzenia doszło poza granicami państwa, lub sprawcą był zagraniczny kierowca. Nieważne, że dolegliwości związane z wypadkiem już dawno minęły. O zadośćuczynienie można ubiegać się nawet wtedy.
19-08-13 07:24:02