Menu strony

Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

W życiu człowieka zdarzają się różne wypadki. Mógłby to być pożar albo wypadek drogowy. We wszystkich takich okolicznościach możemy ubiegać się o zadośćuczynienie.


Jeśli jesteś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa powinna wypłacić ci zadośćuczynienie, jeżeli byłeś ubezpieczony.
włamywacz


fence


Poszkodowani często nie wiedzą, że mogą starać się o tego typu odszkodowanie. Środki jakie powinni otrzymać od sprawcy wypadku, to zwrot wszystkich kosztów leczenia czy też nawet renta. Żeby starać się o odszkodowanie z polisy sprawcy wypadku, musimy zanotować jego dane. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jednak jest wezwanie policji. Mogłoby się zdarzyć, że winowajca ucieknie z miejsca wypadku, ale pomimo tego i tak udokumentuje zdarzenie.

Absorbuje Cię ta kwestia? Kliknij ten link i przeczytaj, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści swego postu!

dokumentacja od policji okaże się potrzebna, kiedy będziemy się starać o odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.


O wypłacenie odszkodowania moglibyśmy ubiegać się przez okres trzech lat od dnia, w którym dostaliśmy wiadomość, kto jest sprawcą wypadku. Jeśli ten okres minie, roszczenia przedawniają się. Odszkodowanie należy się również wtedy, kiedy postępowanie zostało umorzone z tego z powodu, że winowajca wypadku nie został wykryty.

Bardzo Ci się spodobał prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zobacz także przydatne materiały (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=Pozna%C5%84&district=&country=&branch=2574&published=&sort=published_atr), które posiadają pokrewne informacje na podnoszony temat - jeśli masz ochotę, to sprawdzić kliknij tu!

Jeżeli winowajca był skazany karnym wyrokiem, czas przedawnienia nie mógłby upłynąć wcześniej niż 20 lat od daty wywołania wypadku. Dla osób, które w chwili wypadku nie miały skończonych 18 lat, termin przedawnienia roszczenia nie może upłynąć przed okresem uzyskania przez tą osobę pełnoletności.
O odszkodowanie możemy domagać się nawet wówczas, gdy do zdarzenia doszło poza granicami państwa, lub sprawcą był zagraniczny kierowca. Nieważne, że dolegliwości związane z wypadkiem już dawno minęły. O zadośćuczynienie można ubiegać się nawet wtedy.
21-07-09 08:45:06