Menu strony

Czy warto założyć konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Jakie wybrać?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to z pewnością najczęściej spotykany wariant prowadzonej działalności. Jest rzeczywiście sporo plusów prowadzenia takiej działalności, jak łatwość założenia, mniejsze wpłaty na ZUS przez początkowe dwa lata od rozpoczęcia (jeśli jest to pierwsza nasza działalność), jak również możliwość swobodnego podejmowania decyzji.Nawet jednak taka forma działalności musi posiadać rachunek bankowy.


ranking kont bankowych
Właściciel firmy może użyć własnego konta bankowego, ale tylko kiedy firmuje działalność swoim nazwiskiem. Najlepiej jednakże założyć osobne konto bankowe. Tak naprawdę nie jest to za trudna rzecz, nie zabiera również nam zbyt wiele czasu. Jeżeli zastanawiamy się jaki wybrać rachunek firmowy dobrze na pewno sprawdzić wysokość opłat, jakie trzeba ponieść, dobrze jest więc zobaczyć konto dla firm ranking taki jak na przykład: . Banki kuszą nas darmowymi kontami, ale powinniśmy w takiej sytuacji dokładnie zapoznać się z opłatami jakie ściąga bank, żeby zorientować się, czy pozostałe wydatki mające związek z obsługą rachunku nie są za duże.

Tak może się zdarzyć w przypadku prowizji za przelewy oraz opłaty za kartę do bankomatu. Najczęściej najkorzystniejszą ofertę posiadają banki internetowe. Dobrze jest sprawdzić, czy ilość dostępnych bankomatów jest odpowiednia dla nas. Jeżeli mamy w planach najczęściej płacić gotówką, to korzystniejszym rozwiązaniem będzie konto w banku, którego bankomaty albo placówkę posiadamy w pobliżu siedziby naszej firmy. Na początek działania firmy świeżo upieczonemu przedsiębiorcy wystarczy podstawowy rachunek w banku, okaże się to wygodne, bo posłuży on do płacenia ZUS-u jak również do Urzędu Skarbowego.


finanse
Będzie także służył do ogólnego opłacania bieżących należności. Banki mają we własnej ofercie też konta z pomocnymi pakietami usług, ich obsługa jest jednak droższa.

Jeśli zaintrygował Cię taki artykuł, sprawdź koniecznie ten świetny tekst (www.twojprawnik.net/) - on też jest warty uwagi, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Dobrze więc pomyśleć nad tym, czy w firmie nieodzowne będzie konto bankowe takiego rodzaju. Najlepiej w związku z tym przed wyborem takiego konta firmowego skorzystać z istniejących w sieci porównywarek finansowych takich jak ta: , na takich stronach otrzymamy pełną informację na temat ofert, które proponują instytucje bankowe.
21-07-01 08:38:06