Menu strony

Opóźniony oraz odwołany lot – informacje od linii lotniczych

Zwrot pieniędzy za opóźnione loty od dawna są sprawą dyskutowaną w szerokich kręgach. Poszczególni przewoźnicy proponują odmienne usługi ubezpieczeniowe, więc kwoty nie są takie same. Na rynku funkcjonuje z powodzeniem niemało usług, jakie polegają na wypełnieniu właściwej reklamacji online. Dzięki temu odszkodowania lotnicze przyznaje się zgodnie z ustaleniami danej firmy.

lot samolotem
Odpowiednia pomoc, jaka jest udzielana podróżującym samolotem, jest znakomicie oceniana przez pasażerów . Szybko i w sposób skuteczny dochodzą oni swoich praw, a więc otrzymują całą kwotę ubezpieczenia w niedługim czasie. Reklamacje nie są związane tylko z odwołaniem lub opóźnieniem lotu. Najczęściej ma miejsce tzw. nadkomplet, za co płaci przewoźnik. O odszkodowanie warto wystąpić, ponieważ jest to jednym z praw podróżujących samolotami. W jakich sytuacjach przysługują nam jeszcze odszkodowania lotnicze ?

Opóźniony lot odszkodowanie – jakie kroki podjąć?

Sprawdź też

Ważny bilet a brak miejsca w samolocie - co robić?

samolot
Kiedyś usłyszałam plotkę, iż firmy lotnicze nie do końca są uczciwe wobec swojego klienta. Kolega twierdził, iż niektóre linie sprzedają więcej biletów niż jest miejsc w samolocie. Sądziłam, że kogoś poniosła wyobraźnia. Do czasu, jak mi samej zdarzyła się właśnie taka sytuacja.


Wszystkim pasażerom poszczególnych linii lotniczych przysługują prawa, natomiast jednym z nich jest w przypadku sytuacji takiej jak opóźniony lot odszkodowanie (jakie odszkodowanie za opóźniony lot) finansowe. Kiedy odmówiono nam wejścia na podkład samolotu z różnych przyczyn, linia lotnicza gwarantuje zwrot pieniędzy za bilet (więcejznajdziesz tu: https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-amsterdamu) lub zapewnia alternatywny środek transportu. Tak więc przewoźnik musi zorganizować każdej z pokrzywdzonych osób całą podróż do określonego celu zbliżonym, innym środkiem transportu. Następną opcją jest to, że przewoźnik zobowiązuje się zwrócić takiej osobie pełne koszty biletu.

Często, w określonych przypadkach, ponadto zwracany jest koszt transportu do określonego portu lotniczego, skąd pasażer wyruszył. Zdecydowanie warto przed zainicjowaniem podróży dowiedzieć się tego, co wybrana przez nas linia lotnicza mówi o warunkach ubezpieczeniowych podczas opóźnienia, odwołania lub nadsprzedaży biletów. Jeżeli opóźnienie wybranego samolotu trwa około pięciu godzin, pasażerowie mogą domagać się zwrotu pełnej kwoty za bilet. Sporo linii lotniczych zastrzega jednak, że wówczas nie mają obowiązku zapewnienia dalszej pomocy podczas organizowania podróży.
18-09-09 07:23:01