Menu strony

Państwa G20 o kryzysie

W Berlinie doszło do spotkania państw europejskich, które wchodzą w skład Grupy 20. Nadrzędnym celem posiedzenia jest przygotowanie wspólnego europejskiego stanowiska na spotkanie państw G20 w Londynie. Spotkanie zostanie poświęcone w celu omówienia planu walki z kryzysem.

Nie wiesz, co inny serwis wzmiankuje o omawianym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis ze strony wyjaśni Twoje wątpliwości.


W posiedzeniu uczestniczą szefowie państw i rządów oraz ministrowie finansów Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Czech i Luksemburga, a także szefowie Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego.

Jeszcze przed rozpoczęciem obrad niemieckie koła rządowe zapowiadały, że szczyt europejskich krajów G20 powinien dać jasny sygnał, że państwa te są przeciwne protekcjonizmowi gospodarczemu w imię walki z recesją.

Jeśli Twoim zdaniem ten artykuł jest ciekawy, to zobacz też pomocne źródło (http://piotrowski24.pl/oferta/spawanie/), które posiada absorbujące dane - one niewątpliwie Cię zaciekawią.

Kanclerz Angela Merkel ma zamiar przybliżyć uczestnikom także swoją własną propozycję ustanowienia "karty zrównoważonej gospodarki", która ma jasno określić reguły dobrej polityki gospodarczej i finansowej.

Po zakończeniu posiedzenia przewidziana jest konferencja prasowa jego uczestników.

Źródła

  • Państwa G20 radzą o kryzysie - - 22 lutego 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19-09-11 07:05:02