Menu strony

Twoja spółka robi poczatkowe posunięcia na rynku

Posiadasz już w myślach następne naprawdę dobre plany, wizje też zapowiadają się ogromnie pozytywne, jest jedynie jedno nieduże ale.


uczelnia


Sprawdź też

Przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową a niepodzielone zyski

w biznesie
Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT dochodem z tytułu udziału w zyskach osób prawnych jest określona na dzień przekształcenia wartość niepodzielonych zysków w spółkach kapitałowych w przypadku przekształcenia tych spółek w spółki osobowe. Podobną regulację zawiera art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy o PIT. Pomimo, iż regulacja dotycząca opodatkowania zysków niepodzielonych obowiązuje od 1 stycznia 2009 r. (czyli okres ponad 2 lat), to nadal wywołuje wątpliwości interpretacyjne, które dotyczą zarówno samego pojęcia zysków niepodzielonych, jak i kwestii intertemporalnych związanych ze stosowaniem tej regulacji.


pracownicy


Tym ale jasne że pozostają pieniądze.

Szalenie nam miło, że poświęciłeś swój czas, by przeczytać nasz tekst. Jeśli masz chęć na więcej, to kliknij ten link i przenieś się do następnej strony.

Wprowadziłbyś swoje plany w życie, masz przekonanie, że spółka zanotowałaby faktycznie niemałe przychody i to co planujesz zrealizować jest pewne, lecz brak Ci normalnie na to pieniędzy - najlepsze fundusze z Prometeia Capital. Rozmyślasz nawet nad zaciągnięciem kredytu? Nie warto, gdyż znajdzie się korzystniejszy sposób na uzyskanie środków. Co byś rzekł na to, by ktoś udzielił Ci takiego wsparcia finansowego? Może na założenie swojej spółki używałeś fundusz zalążkowy, zatem wspaniale zdajesz sobie sprawę z tego, jak niebywale był Ci pomocny - pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc. W tym czasie z kolei nadeszła najlepsza pora na to, aby sięgnąć po fundusz venture capital. Jest to nic innego jak zasilenie nowo zakładanej spółki ale na zasadzie przejęcia określonej części jej akcji bądź również udziałów.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany artykuł, wejdź też na taki link, ponieważ znajdziesz w nim inny tego typu świeży wpis (https://raj-international.net/bierna-ochrona-przeciwpozarowa/) - on również jest wart uwagi.

Taki akcjonariusz staje się więc także to naturalne współwłaścicielem, zatem od tej pory uczestniczy też w zyskach Twojej spółki. W przypadku, kiedy potrzebujesz środków pieniężnych na rozwinięcie inwestycji fundusz venture capital jest zwyczajnie najlepszym wyjściem, o wiele korzystniejszym niż zaciąganie pożyczki.


Nie powinno się rezygnować z własnych zamiarów. Zastrzyk gotówki jaki możemy otrzymać z pewnością pozwoli nam doprowadzić do skutku wszystkie plany i odnotować sukces.
20-10-12 07:39:04