Menu strony

Najważniejsze wiadomości na temat funduszy unijnych czyli w jaki sposób można zdobyć środki na rozwój firmy

Wstąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej kilkanaście lat temu zapoczątkowało duże zmiany w wielu obszarach. Dla niejednej firmy pojawiły się nowe możliwości na rozwój, Unia od zawsze wspierała inicjatywy i rozwój biznesu i nie szczędziła na to pieniędzy, do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło. Wszystkie państwa członkowskie płacą jakieś składki, jakie później są rozdzielane na określone cele i zadania.

Z unijnego wsparcia skorzystało przez ostatnie lata setki tysięcy przedsiębiorców i rolników, a ich ilość bez przerwy rośnie, bo cały czas system sap jpk dopłat i dotacji funkcjonuje. Fundusze UE przede wszystkim wykorzystać można na nowe inwestycje, zwłaszcza jeśli są związane z ochroną przyrody czy zwiększeniem zatrudnienia. W niejednym przypadku środki z Unii pokryły większość całkowitych kosztów, i można zaryzykować stwierdzenie, że bez takiej pomocy wiele rzeczy najzwyczajniej nigdy by nie zostało zrealizowanych - zobacz ten link o Sas Advisors. Dzięki dotacjom jest to możliwe, a każda z takich inwestycji daje dodatkowe etaty i napędza gospodarkę.
Flaga Unii Europejskiej
Wielu przedsiębiorcom się wydaje, że dotacje z ue nie są dla nich, bo za dużo jest załatwiania i wypełniania dokumentów. Faktycznie, od pewnej biurokracji się nie ucieknie, lecz też nie jest tak, że wymaga to jakiś niezwykłych umiejętności. W praktyce o wsparcie starać się może każdy przedsiębiorca, trzeba tylko wykonać kilka punktów zakończonych złożeniem wniosku.


Sprawdź też

Podliczenie PIT dwa tysiace szesnaście / 2017 - czyli, programik do podliczania PIT-ów w sieci

apartamentowiec
Chcesz podliczyć się z deklaracji PIT? Polecamy do tej rzeczy programy, których to zadaniem jest nam to uprościć bez zbędnego łażenia po druczki do swojego urzędu skarbowego! Ściągnij ów programik oraz raduj się prostotą wypełnienia oraz dostarczenia deklaracji!


Podliczenie pIT2016 nie odróżnia się bardzo dużo od wypełnianego co roku rodzaju PIT-a.

Na samym początku należy wyznaczyć sobie cel, na jaki będzie się planowało wykorzystać otrzymane środki. Jest to niezwykle ważna decyzja, bo od niej zależą kolejne etapy, to znaczy znalezienie odpowiedniego programu operacyjnego.

Zaintrygowały Cię informacje opracowane w tym tekście? Zapewne spodoba Ci się także dodatkowe czytanie (https://www.hurtplus.pl/art-spozywcze-c-133.html). Nie ociągaj się więc i wejdź do następnej strony.

Sprawdź także doradztwo dotacje unijne. Unia co rusz trochę zmienia priorytety i promuje inne działania, dlatego też warto być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, jeśli chce się coś dla swojej firmy wyszukać. Niezwykle istotnym - , jeżeli nie najważniejszym etapem jest przygotowanie wniosku. Od niego będzie zależeć bardzo wiele, bo tak naprawdę w całości o wyborze kandydatów będą decydować złożone przez nich wnioski, z tego też powodu nie będzie tu miejsca na błędy i pochopne decyzje.
20-02-13 07:29:07