Menu strony

Poprawa sytuacji na polskim rynku pracy – coraz większa ilość osób znajduje zatrudnienie

Pokaźne bezrobocie jest jednym z największych problemów z jakim boryka się Polska, mimo minimalnej zmiany sytuacji, wciąż nie jest łatwo – przede wszystkim wśród młodych osób, które nierzadko po zakończeniu studiów, nie dostają zatrudnienia. Niestety trudność ta nie tyczy się jedynie młodych, jest też powszechny pośród ludzi starszych.


komputer, praca
Stopień bezrobocia w Polsce jest jednym z wyższych w Unii Europejskiej. Duża liczba osób postanawia wyjechać zagranicę w poszukiwaniu dobrego zatrudnienia, które zapewniłoby lepsze życie, jednak nie każdy, szczególnie ten, który posiada w Polsce bliskich, może odważyć się na taki krok.

Jeśli mowa o Polsce, oczywistym jest, że najłatwiej znaleźć zatrudnienie w dużych ośrodkach, takich jak stolica, Kraków, czy Poznań. Dlatego też poziom bezrobocia w tych miastach jest dość niski. W stolicy liczba osób, które zakładają własną działalność gospodarczą jest duża, to wpływa także na wzrost zatrudnienia, młodzi przedsiębiorcy poszukują bowiem świeżych pracowników. Co więcej poszukuje się nie tylko młodych osób z wykształceniem, ale również i ci starsi z gorszymi kwalifikacjami znajdą pracę. Stały napływ nowych miejsc pracy staje się trendem, co jest szczęśliwą informacją . Sytuacja jednakże nie wygląda tak pozytywnie jeśli weźmiemy pod uwagę mniej znane województwa.


szukanie pracy przez internet
W lutym liczba propozycji zatrudnienia publikowanych w Internecie spadła. Wiadomość ta tyczy się szczególnie województw słabiej rozwiniętych. Całkiem inaczej sytuacja wygląda w rejonach lepiej prosperujących, takich jak małopolskie, mazowieckie, wielkopolskie czy śląskie. Osoby chcące znaleźć oferty zatrudnienia w takich aglomeracjach miejskich jak Gorzów Wielkopolski czy Zawiercie, wpisując w Internecie frazy oferty pracy gorzów wielkopolski, czy oferty pracy zawiercie, nie znajdą najmniejszych problemów, bowiem pojawia się mnóstwo propozycji w różnych sektorach- , zatem każda osoba znajdzie coś idealnego dla siebie.

Ogólna sytuacja na rynku pracy w Polsce jednakże polepsza się, coraz więcej przedsiębiorstw chce dawać zatrudnienie młodym pracownikom. Trend ten staje się coraz bardziej stały, co mówi o polepszeniu się miejscowego rynku pracy.
18-11-19 07:21:02