Menu strony

Dokumentacja zastępcza i premie na jej podstawie

Jeśli obliczamy stawkę wynagrodzenia posiłkując się dokumentacją zastępczą, trzeba wziąć pod uwagę te składki wynagrodzenia, które przysługiwały w okresie zatrudnienia jako składniki stałe składniki i zostały opisane jako np. wynagrodzenie zasadnicze.

Składniki wynagrodzenia takie jak premie, dodatki czy nagrody, powinny być brane pod uwagę jedynie wtedy, kiedy dokumenty wykazują ich rzeczywistą wypłatę. Co więcej, również jeśli od wspomnianych wcześniej składników istniał obowiązek uiszczania opłaty z tytułu ubezpieczenia (społecznego, emerytalnego, rentowego).

Pod uwagę nie bierzemy premii uznaniowych i reszty składników wynagrodzenia, przysługujących warunkowo i wypłacanych w różnych wysokościach, których wysokość nie była określona, a dowody wypłaty nie istnieją. Jeżeli dokumentacja zawiera informacje o wynagrodzeniu określonym stawką godzinową, samo wynagrodzenie możemy obliczyć wtedy, gdy posiadamy dane określające liczbę godzin przepracowanych przez pracownika.

Czy nie jesteś w stanie się oderwać od tego postu? To dla nas niebywale miła wieść - w takim razie kontynuuj (http://szafaevent.pl/) na kolejnej witrynie.Artykuł powstał dzięki uprzejmości - darmowy program do fakturowania.
Na podstawie: ifirma.pl
20-02-11 11:11:13