Menu strony

Do kogo zwrócić się kiedy potrzebujemy oceny nieruchomości

Niezależnie od tego czy jesteśmy osobą fizyczną czy posiadaczem przedsiębiorstwa, potrzebujemy niekiedy w decyzjach biznesowych wsparcia specjalistów. Nikogo dziś nie dziwi fakt zlecania poniektórych prac księgowemu czy informatykowi. Dziś różne profesje przechodzą proces dużej specjalizacji, dotyczy to również zawodów mających związek z prawem bądź z finansami.

rzeczoznawca majątkowy
Na pierwszy rzut oka bankowcy i rzeczoznawcy majątkowi teoretycznie trudnią się podobnymi zagadnieniami. Choć posługują się częstokroć jednakowymi metodami, nie można jednych drugimi zastąpić.

I tak, gdy zdarzy się nam iż w toku działalności gospodarczej będzie potrzeba wyceny dysponowanych nieruchomości, na mocy obowiązujących przepisów zajmą się takimi działaniami rzeczoznawcy majątkowi (Krajowa Grupa Doradztwa Majątkowego Sp. z o.o.). Pracują oni na podstawie stosownej ustawy, która reguluje zakres ich praw oraz obowiązków. Rezultatem pracy tego profesjonalisty jest dokument, jaki - zależnie od potrzeb - zawiera takie informacje jak wartość rynkowa nieruchomości. Uwzględnia on także wartość maszyn i urządzeń znajdujących się w podlegającym oszacowaniu budynku (jednakże pod warunkiem że sprzęty te są na stałe scalone z owym budynkiem). Słowem, nie podlegają wycenie rzeczoznawcy majątkowego te maszyny, które można by bez ograniczeń wykorzystywać poza budowlą bądź w jakimkolwiek innym miejscu.

Wycena którą realizują rzeczoznawcy majątkowi może także mieścić propozycję kredytową tyczącą się badanej nieruchomości.

Zaintrygowały Cię stworzone przez nas posty? Więc z przyjemnością możemy powiedzieć Ci, że czeka na Ciebie nowy najnowszy artykuł pod widniejącym linkiem.

Rzeczoznawcy majątkowi posiadają dosyć duże upoważnienia, to znaczy mogą - w ramach wykonywanej pracy - żądać od sądów jak też dalszych instytucji danych niezbędnych do dokonania szacunku (zgodnie z przyjętą strategią szacowania majątku).

Według obowiązujących przepisów fach ten można wykonywać wyłącznie po zdaniu państwowego egzaminu i wpisaniu się do właściwego rejestru . Egzamin taki realizowany jest przez Ministerstwo Infrastruktury i ma charakter komisyjny. Niezbędne jest również posiadanie należytego wykształcenia na poziomie minimum magisterskim w zakresie prawa, ekonomii czy politechnicznego.

Czy powyższa notatka przekonała Cię do poszukania analogicznych? Jeżeli tak, to kliknij ten link i dodatkowo przeczytaj również wypowiedzi na nasz temat (https://www.winski.pl/ochrona-danych-osobowych.html)!

Nieodzowne będą także studia podyplomowe w obszarze wyceny nieruchomości.
19-05-15 07:32:01