Jakie cechy charakterystyczne mają start-upy, jak najlepiej można pozyskać środki na finansowanie swoich pomysłów.

Pojęcie start-up od jakiegoś czasu bardzo często się pojawia w biznesowym świecie. Tak naprawdę pojęciem tym określa się nowo otwierane firmy, przede wszystkim z branży nowoczesnych technologii. Zupełnie inaczej niż tradycyjne biznesy, jakie były budowane czasami długimi latami, branża internetowa funkcjonuje znacznie szybciej. Jeśli produkt będzie naprawdę dobry, to w ciągu kilku miesięcy może się stać światowych hitem, dając możliwość zarobienia przy okazji wielu milionów dolarów, tak naprawdę największe obecnie firmy z branży powstawały właśnie w ten sposób. Jednak dla sporej ilości początkujących firm, mających ciekawy pomysł i umiejących zmienić go w gotowy projekt problemem nie do przeskoczenia okazać się może finansowanie. Jeżeli wszystko będzie się odbywać w fazie przygotowywania rozwiązania i testów, to jeszcze będą sobie jeszcze dawać radę, lecz do wprowadzenia produktu na rynek i rozreklamowania go przeważnie potrzebne są środki, których najczęściej brakuje. I albo pomysł taki po prostu upadnie i wędruje do kosza, albo firmie uda się zdobyć odpowiedni zastrzyk gotówki i odniesie sukces.
firma - perspektywa
firma - malowidło
Jedną z najważniejszych metod na startup finansowanie jest znalezienie jakiegoś inwestora, który w zamian za określony udział da gotówkę potrzebną do wykonania biznesowych planów - dowiedz się więcej: finansowanie projektów inwestycyjnych z Prometeia. W ostatnim czasie modne się stało określenie Aniołów Biznesu, to znaczy osób, jakie inwestują pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw mieszkania) w młode, dynamiczne firmy. Rzecz jasna nie robią tego charytatywnie i za darmo, lecz z myślą o swoich zyskach. Jeżeli firma, w którą zdecydowali się zainwestować osiągnie sukces, to sprzedają swoje udziały zarabiając na tym całkiem sporo. Rzecz jasna zawsze będzie też ryzyko tego, że wydane pieniądze się nie zwrócą, bo start-up upadnie lub nie uda mu się przebić z produktem na rynku, lecz tego typu ryzyko inwestycyjne każdy z aniołów bierze pod uwagę.

Sprawdź też

Na co zwracać uwagę, wybierając biuro księgowe?

tabliczka znamionowa
Przedsiębiorca rozwijający firmę przeważnie wypatruje osób, które wesprą go w pierwszych miesiącach prowadzenia biznesu.


Eksperci z biura rachunkowego mogą zadbać o comiesięczne rozrachunki z urzędami.
W podobny sposób działają startup venture capital, które są zwyczajnie funduszami inwestującymi w obiecujące, młode firmy (ventures.prometeia.pl/). Następnym sposobem na pozyskanie środków są też najróżniejsze konkursy, których obecnie jest naprawdę sporo.
23-03-20 12:39:14