Menu strony

Jakie produkty przywozimy z Państwa Środka?

Niskie koszty wyprodukowania sprawiają, że towar który jest przesyłany z Chin możemy spotkać na całym świecie, artykuły wykonywane w tym kraju są po prostu bardzo tanie. Do tego Chińczycy produkują naprawdę wszystko, liczba importerów zafascynowanych kupnem chińskich przedmiotów jest więc wielka także w naszym kraju.

sklep w chinach
Polski eksport do Chin nie jest aż tak bardzo ogromny, ale pomimo wszystko można spotkać coraz więcej właśnie takich towarów. Nasz eksport do Chin skupia się w dużej mierze na artykułach z branży kosmetycznej, dużym zainteresowaniem cieszy się także żywność. Do Chin wysyłamy tak naprawdę żywność ekologiczną, produkty mleczne, mięso i słodycze. Chińczycy są zainteresowani też konkretnymi wyrobami z bursztynu i maszynami dla górnictwa. Mimo że nasz eksport do Chin (znajdź eksportera do Chin) ciągle wzrasta, to i tak znacznie więcej importujemy. Towar z Chin jest niezwykle tani. Koszty wyprodukowania są tam o wiele niższe niż w krajach Europy Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych. Atrakcyjne koszty produkcji później przekładają się na atrakcyjne ceny, tak więc towar z Chin cieszy się tak dużą popularnością pośród klientów w Europie Zachodniej oraz w Polsce - dostawca towaru z chin. Różnice kulturowe pomiędzy Polską a Chinami są powodem tego, że wymiana handlowa nie należy do łatwych. Nie znaczy to jednak, że Chińczycy nie są zainteresowani handlem z polskimi firmami. Liczba towarów, które należy z Chin sprowadzić jest wielka.
granit z chin


Sprawdź też

Dreamliner już w Locie

Dziś we czwartek najnowszy samolot Dreamliner wylądował o godz. 10:50 na Lotnisku Chopina w Warszawie. Start z lotniska Paine Field w Everett koło Seattle tuż przy fabryce Boeinga odbył się z opóźnieniem. Samolot pokonał trasę ok. 9 054 km. w czasie ok 9 godzin i 40 minut. Dreamlinera przyprowadził ze Stanów Zjednoczonych znany polski sportowiec Jerzy Makula. Dreamliner najnowsze dziecko Boeinga kosztuje 200 milionów dolarów amerykańskich. Jest to najnowszy nabytek LOTu i pierwszy z 8 zamówionych Boeingów 787. Dreamliner LOT-u 2 grudnia poleci do Gdańska. Niestety Dreamlinery nie uratują Polskich Linii Lotniczych LOT. W zeszłym roku spółka PLL LOT SA odnotowała stratę sięgającą prawie 145,5 milionów złotych. W ubiegłym roku PLL LOT przewiózł ponad 4,6 mln pasażerów [1].

W Polsce funkcjonują firmy, które z tego kraju importują nawet marmur oraz granit. Najwięcej jednak importerów sprowadza z Chin odzież i artykuły elektroniczne. Powszechnie towar z Chin przez wiele osób jest uważany za podrobiony. Nie jest to zawsze prawda. W Chinach nie brakuje wielkich i renomowanych fabryk, które proponują towar naprawdę bardzo wysokiej jakości. Jednocześnie artykuły wywodzące się z takich fabryk kosztują o wiele więcej. Równocześnie będą one pomimo wszystko o wiele tańsze niż te wyprodukowane w Europie. Potężne przedsiębiorstwa zainteresowane importem z Chin są w stanie negocjować atrakcyjne ceny. Jest to jednak realne tylko wtedy, kiedy zamówienie jest naprawdę potężne.
19-09-03 08:08:04