Menu strony

Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobligowany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego dochody. To tak zwany PIT, który według ustanowionych reguł trzeba dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – rzecz jasna najlepiej wcześniej, ale mimo tego, że z góry znamy ustaloną datę, to wielu z nas niejednokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednakże grupa osób, jakie są zwolnione z tego, by złożyć PIT 2016. Skontroluj czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.
Po pierwsze są to osoby, które osiągają dochody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeśli się właśnie zdziwiłeś, że takie w ogóle istnieją, zajrzyj do właściwej ustawy, a wszystkiego się dowiesz.

Jeśli musisz zgłębić prezentowaną kwestię dokładniej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci proponujemy.

Lista jest całkiem pokaźna, dlatego warto się z nią skrupulatnie zapoznać, a być może okaże się, iż nasze przychody także są w niej ujęte. To na przykład różnego typu odszkodowania czy zasiłki, naturalnie o ile nie przekraczają wyznaczonej sumy, jaka może być różna w każdym roku podatkowym Po drugie ze składania zeznania podatkowego zwolnione są osoby biorące świadczenia z ZUS-u bądź z KRUS-u.
pit


Sprawdź też

Nie zapomnij rozliczyć się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

podatek
Jakikolwiek pozyskiwany legalnie przychód, niezależnie od tego czy jest to profit z pracy zawodowej, z renty bądź także z emerytury musi pozostać uwzględniony w rocznym rozliczeniu podatkowym, inaczej w Pit 2016.


O wszelkie sprawy powiązane z rozliczeniami troszczą się w niniejszym wypadku nadmienione instytucje, przesyłając należyte formularze do US i zwalniając z tego obowiązku osoby pobierające te świadczenia.

Czy ten tekst jest według Ciebie wartościowy? Jeśli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej tutaj (https://adwokatjurendt.pl/) - będące tu kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

Zeznania nie składają także emeryci, chyba że wykonują dodatkową pracę, by mieć dodatek do comiesięcznej emerytury. Jest również kwota wolna od podatku, jednak nawet jeżeli nie przekroczymy ustalonej sumy, jesteśmy zmuszeni złożyć PIT, ponieważ dzięki temu otrzymamy zwrócenie podatku - . Jeżeli jednakże jesteś zobligowany do złożenia rozliczenia podatkowego, dobrze jest do tego zastosować bezpłatny program, jaki znacznie uprości oraz przyspieszy niniejsze zadanie.


Program oraz rozliczanie PIT przez Internet bowiem zwalnia nas nade wszystko ze stania w kolejkach, lecz nie wyłącznie. Ponadto umożliwia uniknąć błędów w rozliczeniach oraz zapewnia wszelkie dokumenty, łącznie z załącznikami, które trzeba uzupełnić, aby nie wystąpiły żadne braki. Kiedy wobec tego musisz złożyć PIT, zrób to używając odpowiedniej aplikacji, a wypełnione wnioski prześlij przez Internet.
21-11-03 10:09:05