Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z fiskusem! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w konkretnym roku podatkowym pracował, a w efekcie osiągał konkretny dochód, jest zobligowany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wynika to z obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. Jego lekceważenie związane jest z naprawdę znacznymi konsekwencjami. Dobrze jest o tym pamiętać.
Jeszcze kilkanaście lat temu rozliczenie z Urzędem Skarbowym rzeczywiście nie należało do najprostszych. Trzeba było własnoręcznie uzupełnić specjalny formularz lub zlecić to innej osobie, która pobierała za to naprawdę niemałe pieniądze.

Tylko teraz oceń tłumacz przysięgły języka ukraińskiego ten artykuł, który jest bardzo interesujący. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że faktycznie trzeba to zrobić!

Z wypełnionym formularzem należało udać się do Urzędu Skarbowego, tracąc przy tym nieraz nawet kilka godzin. Teraz sprawa ta jest o wiele prostsza Wszystko za sprawą nowatorskich technologii i Internetu. Teraz bowiem z Urzędem Skarbowym można rozliczyć się , wykorzystując do tego celu Internet. Potrzebny jest jedynie komputer oraz specjalny program PIT.
podatki


Sprawdź też

Nie zapomnij rozliczyć się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

podatek
Każdy osiągany prawnie zysk, bez względu na to czy jest to dochód z pracy zawodowej, z renty albo także z emerytury musi zostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, inaczej w Pit 2016.


PIT 2015 jest prostym w obsłudze programem, który umożliwia samodzielne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Aby z pomocą programu PIT 2015 wypełnić odpowiedni formularz PIT, nie potrzeba żadnej fachowej wiedzy ani umiejętności. Program PIT zaskakująco precyzyjnie pokazuje, co w którym miejscu powinno się wprowadzić. Równocześnie jego obsługa jest zaskakująco prosta, dzięki czemu poradzi sobie z nią każdy. Program kontroluje również, czy w formularzu nie ma pomyłek. Jeśli stwierdzi ich obecność, nie umożliwi przesłania formularza do Urzędu Skarbowego. Jest to więc świetne rozwiązanie, które pozwala mieć pewność, że do fiskusa trafia właściwie wypełniony PIT , w którym nie ma żadnych (więcej: nie musisz dalej szukać). W konsekwencji możemy być pewni, że nie będzie konieczne składanie tak zwanej korekty. Składanie zeznania za pośrednictwem Internetu to również wielka oszczędność czasu. Wszystko wykonamy bowiem, siedząc komfortowo w ulubionym fotelu. Nawet na krótką chwilę nie musimy wychodzić z domu.


Internet jest bez najmniejszych wątpliwości wielkim osiągnięciem technicznym. Dzięki niemu możemy już nie tylko kupić potrzebne nam produkty, ale także wysłać zeznanie do Urzędu Skarbowego. To naprawdę bardzo duże ułatwienie, po które decyduje się sięgnąć coraz więcej Polaków. A całkiem niedawno takiego rozwiązania baliśmy się panicznie.
23-04-01 07:10:03