Menu strony

Telewidz bez bieżącego programu byłby niczym zapominalski urlopowicz podróżujący autobusem bez obowiązującego rozkładu jazdy

Na początku zeszłego stulecia sceptycy napomykali, że telewizja w ogóle nie ma przyszłości, ponieważ siedzenie kilka godzin dziennie przed ekranem telewizora jest absolutnie bezsensowne. Jednakże czas pokazał, że bardzo się mylili. Oglądanie oper mydlanych czy filmów fabularnych i programów informacyjnych jest współcześnie najpopularniejszą formą spędzania wolnego popołudnia. Niektóre programy emitowane w ubiegłym roku zgromadziły przed ekranami telewizorów czteromilionową widownię, co dowodzi, że telewizja ma niemałe grono wielbicieli.
Program TV jest jak dokładny rozkład jazdy, który spełnia czysto informacyjną funkcję. Choć w na poczcie dostępne są gazetki z aktualnym programem, to Polacy chyba najchętniej korzystają z rozkładu umieszczonego w internecie, np. w serwisie W trakcie przeglądania witryn internetowych w domu, lub nawet w biurze, zarówno kobiety, jak i faceci przy okazji sprawdzają, czy np. godzina emisji ich ulubionego serialu nie ulegała przesunięciu. Z racji tego że nierzadko nadawane są powtórki danych odcinków seriali, to telewidzowie pragną z góry wiedzieć, czy w nadchodzący czwartek będą mogli oglądnąć ten premierowy odcinek.
telewizor


Sprawdź też

Opłat bywa tak wiele, że nie sposób im podołać. Sprawdź, czy wszystkie rachunki są spłacone!

opłaty za telewizję i radio
Każdego miesiąca bywamy zobowiązani do opłacania rachunków domowych. Opłacamy czynsz, prąd, rachunek za wodę, wywóz odpadów, jak także za usługi rekreacyjne, czyli telefon, sieć i telewizję. Każdy człowiek w Polsce posiadający zarejestrowany odbiornik TV jest zobligowany do opłacania abonamentu RTV.


Bez bieżącego rozkładu jazdy każdy turysta czułby się zagubiony i na pewno w ogóle nie udawałby się w podróż - nawet skrótowe informacje o godzinie odlotu albo przylotu są na wagę złota. Natomiast telewidzowie, którzy mają dokładnie sprecyzowane preferencje, raczej wiedzą, kiedy są nadawane ich ulubione seriale. Jednakże retransmisje skoków narciarskich bądź doniosłych uroczystości kościelnych wprowadzają niemałe zmiany w stałym planie, dlatego aktualny program TV - jest tak potrzebny.


Niektórzy widzowie są bardziej wymagający i, podobnie jak turyści stojący w kolejce do informacji, chcą poznać szczegóły. Na popularnych portalach internetowych umieszczane są rozmaite wiadomości: od zwięzłego przedstawienia fabuły kolumbijskiego odcinka opery mydlanej zaczynają, a na ploteczkach o sławnych aktorach finalizując. Telewidzowie śledzący losy ulubionych bohaterów zazwyczaj chcą też wiedzieć, co wydarzy się w kolejnym odcinku albo nawet zobaczyć go w sieci. Obecnie każdy popularniejszy serial posiada osobną stronę internetową, więc każdy telewidz ma również okazję wiedzieć jeszcze więcej o danej postaci, a także o artyście, który się w nią wciela.
19-04-04 07:36:02