Menu strony

Co uczynić by działania w polu nie dała się poznać jako orka na ugorze. Maszyny i sprzęty oraz ich rzeczowe wykorzystanie.

Sądzi się, że praca na roli jest coraz mniej opłacalna. Dofinansowania dla farmerów są coraz niższe, a koszty utrzymania własnej gospodarki zwiększają się. Czy da się odwrócić tę sytuację?


Trudno to stwierdzić, ale może okazać się to trudne i na działanie państwa nic nie poradzimy, ale możemy trochę podziałać również na własną rękę. Od czego zacząć? Najlepiej od ładować pieniądze w maszyny. I byłoby świetnie, by były to maszyny nowoczesne lub zmodernizowane wersje starodawnych już sprzętów. Będziemy musieli wybrać, która oferta będzie bardziej dla nas lepsza z perspektywy naszego pola. Przykładowym tego typu wyborem jest wybór, czy do spulchniania pola będziemy korzystać z pługa czy kultywatora. Ten drugi jest bardziej współczesną machiną, dzięki której znacznie w okamgnieniu zadbamy o naszą gospodarkę. Jednak musimy pamiętać o wymienianiu wszelkich części do kultywatora - czytaj cały artykuł na do nas . Za to pług, który kojarzy się z zaprzęgiem konnym i gdy tylko taki posiadamy, to naszym jedyną decyzją wydaje się być właśnie ta maszyna.
koparka z nową łyżką
Jest to przestarzałe, ale jednak użyteczne od lat. Zapamiętajmy również, że zarówno części do kultywatora jak i do maszyn typu spulchniarka dłutowa są nietanie. Jednak czego się nie zrobi dla komfortu pracy. Analogicznie jest z nawadnianiem. Gdy prowadzimy gospodarkę na obszarach, na których często są opady, musimy wziąć pod uwagę metody na zapobieżenie zalaniu działki. W tym wypadku świetnym rozwiązaniem są rowy melioracyjne pozwalające przepłynąć nadmiarowi wody do blisko znajdujących się rowów.

Nie ociągaj się - jeżeli masz ochotę przestudiować dalsze wątki (http://www.ekobak.pl/category/oferta/systemy-kanalizacji/) na ten niezwykle zajmujący temat, to wejdź w link poniżej i przejdź do nowego tekstu.

Kwestią problematyczną jest jedynie działanie i wykonanie. Projekt samego pracy powinniśmy zlecić fachowcom – to późniejsze działanie możemy zrobić sami. I tak, do podjęcia decyzji mamy kopanie sprzętami ręcznymi lub wynajęcie maszyny do robót ziemnych, do której może być dołączona łyżka do koparki - poznaj różne rodzaje. Druga opcja znacznie zwiększy prędkość pracy, jednak nie występuje na grząskich obszarach.


A przy dołach melioracyjnych to właśnie takie są najczęstsze. I nawet gdy sama łyżka do koparki będzie pracować, to urządzenia możemy już nie wyciągnąć z bagien. Ile pól – tyle opcji. Przed podjęciem każdej decyzji na roli, powinniśmy gruntownie prześledzić wszystkie za i przeciw.
22-03-11 07:51:52