Menu strony

Który kierunek studiów jest aktualnie bardzo ceniony w naszym kraju?

Czy wiesz, który kierunek studiów jest aktualnie jednym z najczęściej wybieranych? Dotyczy on bardzo poważanego w Polsce zawodu - prawnika. Trzeba jednak stwierdzić, że to bardzo rozbudowana dziedzina nauki, dlatego rozróżnia się na swoje specjalizacje.


Dla przykładu prawnik mógłby być obrońcą, sędzią czy kuratorem. Obecnie bardzo popularny jest także jeszcze jeden kierunek.


Jaki? Chodzi o prawo gospodarcze i handlowe. Jest ono wykładane zarówno na akademiach państwowych jak i na prywatnych. A czego konkretnie nauczą się studenci na takim kierunku? Ponieważ jest to niejako kuźnia następnych specjalistów od tzw. "dużego biznesu", uczą się oni m.in. od podstaw zagadnień z zakresu nauk ekonomicznych. Dla przykładu poznają definicje tego typu określeń jak prokurent, konsument czy też przedsiębiorca, ale również historię polskiego oraz europejskiego prawa gospodarczego oraz handlowego. Słuchacze szkół wyższych poznają też m.in. system prawnej ochrony konkurencji i konsumenta.


finanse


Sprawdź też

Co robić po studiach? Postępować według rodziców czy własnego umysłu? Z czym zmagają się młodzi ludzie?

Pomoc prawna
Egzystencja przedstawia przed tobą ogrom wyzwań, ale nie tylko ono. Wraz z nim przedstawiają Ci je rodzice, a może nawet dziadkowie. Kończąc dany etap szkoły musisz coś wybrać, musisz zaznaczyć swoją ścieżkę kariery. A co jeżeli nadal jej nie znasz oraz nie wiesz co z życiem zrobić?


Jednak to naturalnie nie całość, gdyż studenci na wspomnianym kierunku poznają też różne postaci prawne spółek, przykładowo spółka cywilna czy handlowa. Jednak to oczywiście nadal nie wszystko, ponieważ pozostają ponadto (zobacz rzuć okiem) przykładowo zagadnienia związane z przekształcaniem czy też likwidacją spółek. Nie można zapomnieć także o tworzeniu funduszy inwestycyjnych czy też towarzystw emerytalnych.


Ponadto na kierunku prawo gospodarcze i handlowe słuchacze szkół wyższych uczą się także np. pojęć powiązanych z Krajowym Rejestrem Sądowym oraz ewidencją działalności rynkowej. Z tego powodu naprawdę warto jest studiować na wspomnianym kierunku, gdyż ma on świetlaną przyszłość.
18-11-16 07:27:02