Idealny projekt na spotkanie w towarzystwie przyjaciół! Zajrzyj!

Obecnie coraz bardziej atrakcyjne stają się koleżeńskie wieczory przy grach planszowych. Organizują je znajomi w swoim kole, zdarza się również, iż nawet kluby czy też kawiarnie co jakiś czas zapraszają na tego rodzaju imprezy.
pandemia gra


Takim sposobem można przeżyć zabawę sylwestrową i bawić się jednakowo dobrze, jak na szampańskim balu.


blues


Co wobec tego wskazane jest mieć? Na początek, oczywiście, stół. Ewentualnie pokaźny kawałek wolnej przestrzeni. Wszystko dlatego, by bez problemu zmieściła się plansza do gry i inne składniki, np. figury, karty.

Gdy przeczytasz już informacje na opisywany temat, to polecam przeczytać także inne wpisy na ten temat - one też okażą się wciągające.

Kolejna kwestia to, a jakże, gry. Wybór mamy bardzo obszerny i każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcyjną alternatywą są rozgrywki, w których gracze stają przeciw systemowi i muszą konsolidować swe moce, żeby pospołu zwyciężyć. W taki sposób działa na przykład Pandemia gra, która była wskazana w konkursie Gra Roku 2010. Uczestnicy rywalizacji mają ocalić glob przed czterema chorobami, które wydostały się z laboratoriów. Tylko kooperacja może tu pomóc! To doskonałe rozwiązanie dla osób, które w świat gier planszowych dopiero wchodzą czy też pragną się niezobowiązująco pobawić.


Dla bardziej zaawansowanych uczestników - a także dla tych, którym niestraszne jest planowanie taktyki - lepsze pozostaną gry strategiczne i ich pochodne. Dokłada się do nich przykładowo czynniki polityczne, które podnoszą jeszcze stopień rozgrywki. Do takich gier zalicza się chociażby Twilight Imperium - jedna z najbardziej znanych (i zdobywanych) planszówek. Partia może trwać niezmiernie długo, a jej efekt jest zależny głównie od decyzji, jakie podejmują poszczególni użytkownicy.
Bardzo mały jest tu stopień przypadkowości.


Najpierw jednak do triumfu spotkania z planszówkami potrzebni nam są... gracze, czyli osoby, z którymi złapiemy wspólny język przy planszy lub kartach!
23-10-19 07:31:03