Menu strony

Groźby, jakie wywołuje ze sobą działanie kopalni odkrywkowej.

Na obszarze dwóch gmin, czyli Krobi oraz Miejskiej Górki odkryto złoża węgla brunatnego Oczkowice, o powierzchni około 72 kilometrów kwadratowych. Jako, że będzie okazja z tego uzyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego - to są to w tym momencie jedne z większych pośród nieeksploatowanych pokładów węgla takiego rodzaju na terenie Polski.

Firma PAK Górnictwo zainteresowana pozostaje ich wydobyciem i już od 2010 roku zbiera wszystkie informacje geologiczne na temat pomiarów a także rentowności takich złóż. W przyszłości prognozuje się, iż na takich obszarach miałaby stanąć kopalnia oraz elektrownia. Przeciwni temu są miejscowi rolnicy, jacy wytyczają jakie pozostają zagrożenia, jakie wywołuje ze sobą prosperowanie kopalni odkrywkowej. Poza tym, martwią się też biznesmeni prosperujący na obszarze miejscowości Krobia i Miejska Górka, ponieważ obawiaj się wysiedlenia ludzi, co związane jest z utratą stanowisk pracy. Konflikt między inwestorami, a ludźmi mieszkającymi na terenie gmin trwa już od parunastu miesięcy, a zaczynał się od przesyłania skarg. Poznaj całą historię sporu na stronie .
kopalnia odkrywkowa z samolotu
Kopalnia, która ma być zbudowana nie tylko albowiem ma szansę wpływać ujemnie na środowisko. Mieszkańcy obawiają się straty miejsc pracy. Pozostaje to czymś naturalnym. Właściciele spółki jaka inwestuje w powstanie kopalni wskazują na walory tego konceptu, aczkolwiek póki co nic nie jest w mocy załagodzić konfliktu. Przeciwnicy budowy kopalni pokazują na realne zagrożenia. Obszary na których ma powstawać kopalnia dotychczasowo posiadały typowo rolniczy charakter. Tymczasem, w okresie, w jakim pojawi się tam kopalnia odkrywkowa – szkody produkcji roślinnej a także zwierzęcej mogą sięgać i parunastu miliardów złotych. Co więcej, miejscowy biznes związany z działalnością rolniczą też mnóstwo straci. W sprawie powstania potencjalnej kopalni dużo już się wydarzyło.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Należy kliknąć w podany link i można zobaczyć tutaj (http://www.polnet.pl/pl/drob/systemy_wentylacji/system-schladzania-zamglawiania) inne nasze wątki. Sądzimy, że również zyskają Twoją aprobatę.

Czytaj cały artykuł:


Sprawdź też

W swoim zakładzie przemysłowym stosuj wyłącznie bezpieczne i sprawdzone elementy, na pewno odznaczają się znakomitą jakością

magazyn
Każdy właściciel firmy powinien myśleć o tym, aby w swym zakładzie przemysłowym wykorzystywać maszyny i surowce, które wyróżniają się dobrą jakością.

Inwestorzy podkreślają jednak, że nie powzięli ostatecznej decyzji. Póki co dokonywane są odwierty a także pozostałe wyliczenia, mające wskazywać, czy na tych obszarach opłaca się rozpoczynać taką inwestycję oraz czy faktycznie niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą prosperowanie kopalni odkrywkowej będą tak znaczące. Jest to nazbyt drażliwy i wzbudzający emocje w zaangażowanych stronach temat, lecz wszystko wskazuje na to, że już niebawem ta długoletnia wojna się zakończy.
20-02-10 07:38:05