Menu strony

Podpisywanie umów spotyka nas na każdym kroku. Czy na pewno trzeba czytać te wszystkie kartki napisane małymi literami? Na co patrzeć

Tworzenie kontraktów może zdawać się ciężkim zadaniem. Spisanie następnych stron pisanych prawniczym narzeczem na pierwszy rzut oka wydaje się wielce żmudnym zadaniem, dodatkowo niedostępnym dla przeciętnego człowieka.


Właśnie przez ten pogląd tak wysoką strukturę mają w naszym kraju ludzie po prawie.
Czytając o kontraktach od czasu do czasu można spotkać się z przestrogami o nieuczciwych praktykach i zapisach. Pamiętajmy, iż jeśli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości to z pomocą przychodzi do nas by powstrzymać klauzule niedozwolone rejestr. Jesteśmy w stanie go wyszukać w Internecie. Zawiera on spis wszystkich zapisów, które według prawa, najczęściej wyrokiem sądu, nie mogą być zawarte w kontraktach pomiędzy kontrahentami. Gdy posiadamy do sprawdzenia któreś klauzule niedozwolone rejestr umożliwia każdemu wyszukanie ich nawet po fragmencie kawałka frazy w nich umieszczonych.

długopis leżący na umowie
Nie bójmy się więc dochodzić nadanych nam praw – ostatecznie kontrakt powinien opłacać się obu kontrahentom. W przypadku jakichkolwiek uchybień, trafnym pomysłem jest jednak donieść na drugą stronę do właściwych organów za nieuczciwe praktyki. Bo nawet o ile nam uda się odkryć próbę fałszerstwa, to następna osobistość może już nie być tak dociekliwa oraz da się wciągnąć w niekorzystną umowę. Kolejnym elementem są wspomniane już dopiski drobnym drukiem. Niestety, część z tych destrukcyjnych zapisów nie jest sądowo zakazana oraz może być dodawana w kontraktach. W takiej sytuacji ważne, by skupiać uwagę na wielkość czcionki, jaka zostaje zastosowana.


Ukrywanie jakiś zapisów na umowie powinno być wyjaśniane przed złożeniem podpisu. Zresztą maczek na dole kartki od razu zwraca na siebie wzrok. Jednak pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek niezgodności w kwestii naszej umowy trzeba porozmawiać z zaprzyjaźnioną personą, która zna się na takiego typu kwestiach lub po prostu wprost spytać naszego wspólnika o dane zapisy w umowie. Pomocny w takiej sytuacji okaże się być klauzule niedozwolone rejestr. Podobnie jak na zapisie, tak słownie nie może nas okłamać. Także pamiętajmy przy podpisywaniu umów o poświęcaniu uwagi na wymienione kwestie. W aktualnościach nie raz dowiadywaliśmy się o sytuacjach, w których konsumenci zostali oszukani. Warto więc być ostrożnym.
20-10-02 08:25:08