Menu strony

Reklama na billboardach

Jednym z popularnych sposobów na przydanie klientów danej marce jest wykorzystanie billboardów. Są to tablice lub plakaty o dużych formatach, używane na zewnątrz obiektów. Stanowią jeden z bardziej typowych elementów wyglądu dużych miast, tak jak neony. billboardy częstoposiadają lampy, co sprawia, że są czytelne także w nocy. Ten rodzaj reklamy jest bardzo skuteczny, z uwagi na wymiary.


Reklama outdoorowa
Oferowany jest przez różne agencje reklamy i inne firmy. Zapytanie „billboardy Ruda Śląska” (poznaj propozycję ) pozwala na uzyskanie kilku rezultatów z tego miasta, na temat opcji zamówienia rodzaju reklamy. Analogiczne sprawa wygląda w sytuacji zapytania „billboardy Dąbrowa Górnicza”. W tej drugiej sytuacji rezultatów z witryn jest jeszcze mniej.

Kwestie sporne
Jako że reklama na billboardach jest wielkoformatowa, a z tego wynika bardzo rzucająca się w oczy, nierzadko staje się przyczyną sporów i kontrowersji. Dobrym przykładem mogą być ogromne bannery na wrocławskim rynku. Część z nich przykrywa całe fasady stylowych budynków, znacznie wpływając na wizerunek tej okolicy. Podobnie w innych większych miastach. „billboardy Częstochowa” to fraza ciesząca się dużym zainteresowaniem w sieci. Podobnie wygląda kwestia z Płockiem – „billboardy Płock” daje podobną liczbę rezultatów. Inną sprawą sporną niejednokrotnie jest treść billboardów. Nierzadko pojawia się w nich (ciąg dalszy tego materiału> www.winski.pl/)spory element nagości, co może wywoływać zgorszenie. Spory (ciąg dalszy tego materiału> winski.pl/spory-o-domeny-internetowe.html) może zatem wywoływać zarówno lokalizacja reklamy, jak i jej treść.

Kto na billboard
W ten sposób reklamują się bardzo różne przedsiębiorstwa i nie tylko. Zdarza się tak, że olbrzymie billboardy używane są w kampaniach wyborczych. Poza tym w większości przypadków widzi się reklamy sieciowych sklepów z ubraniami. Poza tym tym sposobem robi się zapowiedzi filmowe, czyli na billboardach umieszcza się plakat filmu, granego akurat w kinie. Poza tym na billboardzie zawrzeć zasadniczo wszystko, od karmy dla kotów aż po leki na ból głowy. O powodzeniu i popularności tej metody świadczyć może częstotliwość wyszukiwania w wyszukiwarki internetowe frazy „billboard Częstochowa”.
Na podstawie: Billboardy reklama
18-06-22 14:48:05