Menu strony

Nie zapomnij rozliczyć się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

Każdy zdobywany prawnie przychód, niezależnie od tego czy jest to profit z pracy zawodowej, z renty albo także z emerytury musi pozostać uwzględniony w rocznym rozliczeniu podatkowym, czyli w Pit 2016.

rozliczanie podatków
Aby rozliczyć się z podatku dochodowego trzeba wypełnić właściwy formularz PIT - , który wolno uzyskać w Urzędzie. Z podatku dochodowego muszą rozliczać się zarówno osoby prywatne, jak także rozliczne instytucje, przedsiębiorstwa bądź także firmy.łącze do serwisu tłoBrak rozliczenia podatkowego biegnie do niesłychanie sporych konsekwencji, są to w większości wypadków sankcje karne w postaci płatniczej, takie jak na przykład grzywna, chociaż nie rozliczenie się z podatku może też doprowadzić do kary pozbawienia wolności.

Sprawdź też

Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

pit
Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tzw. PIT, jaki podług ustanowionych zasad trzeba dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – jak najbardziej najlepiej wcześniej, ale mimo tego, iż z góry znamy wskazaną datę, to wielu z nas wielokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednakże grupa osób, które są zwolnione z tego, by złożyć PIT 2016. Dowiedz się czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.


Oprócz rozliczenia się z podatku należy też pamiętać o tym, żeby uczynić to w właściwym terminie. W roku 2016 Pit (zobacz jak wysłać pit) 2016 należy rozliczyć do końca kwietnia. Wypełniony formularz powinno się zanieść do Urzędu Skarbowego.

Jeśli nie wiesz w jaki sposób prawidłowo rozliczyć PIT to zdołasz skorzystać z pomocy wykwalifikowanych osób. W Urzędach Skarbowych wolno zdobyć rozliczenie PITU oddając 1 procent z rozliczenia. Nie jest to wiele, a dzięki temu masz pewność, iż Twój PIT bezspornie pozostanie prawidłowo i odpowiednio rozliczony. Możesz też skorzystać z pomocy innych osób, jakie wiedzą w jaki sposób rozliczyć PIT. Coraz więcej osób decyduje się współcześnie również na samodzielne rozliczenie podatku, ponieważ dzisiaj wolno skorzystać z różnych programów komputerowych, jakie zezwalają prawidłowo wypełnić oraz rozliczyć PIT.

formularze podatkowe
Stosowanie z takich programów jest naprawdę łatwe, albowiem są one łatwe w obsłudze, a także posiadają klarowną oraz przejrzystą instrukcję, która przeprowadzi Cię przez kolejne kroki wypełniania oraz rozliczania PITu - . Multum z tych programów dostępnych jest całkowicie bezpłatnie, wskutek tego za pobranie takiego programu na swój pecet i skorzystanie z niego nie zapłacisz ani grosza.
22-07-12 12:25:04